Mesajı Okuyun
Old 04-03-2009, 12:22   #25
betull

Ömer Bey'in yaşadıklarıyla çok benzer bir durumla az önce karşı karşıya kaldım.Forumdaki bu başlık inanın hızır gibi yetişti imdadıma.
Müşteki vekili olarak Emirdağ savcılığına verdiğim bir dilekçem nedeniyle, sanık tarafından, dilekçemde kednisine hakaret ettiğim gerekçesiyle şikayet edildim.Eskişehir'de meslek hayatıma devam ettiğimden Emirdağ Başsavcılığı, Eskişehir Başsavcılığına talimat yazarak "beyanda bulunmak istersem, beyanda bulunan sıfatıyla beyanımın alınmasını" istemiş. bunun üzerine Eskişehir SAvcılığı önce polise şüpheli olarak ifademin alınması için yazı yazmış. 2 hafta kadar önce büroma polis gelerek ifade için çağrı kağıodı bıraktı. Baro başkanımızla beraber karakola gittik ve avukat kimliğimi ibraz ederek ifademin alınamayacağını beyan ettik. Bugün Eskişehir Başsavcılığı'nca gönderilen şüpheliler için çağrı kağıdı büroma geldi. Ömer Bey'in olayında olduğu gibi çağrı kağıdı zorla getirme tehdidini de içermekte. Meslekteki tecrübesizliğimin de etkisiyle elim ayağıma dolaşmış bir şekilde, benzer bir sorunla karşılaşmış bir meslektaşım var mıdır diye forumu araştırırken bu başlıkla karşılaştım ve özellikle yazılan dilekçe benim için ilham kaynağı oldu. Ömer Bey'e ve paylaşımda bulunan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.