Mesajı Okuyun
Old 22-12-2006, 22:48   #1
Admin

Varsayılan Ankara Barosu Bilişim ve Hukuk Dergisi

Ankara Barosu, Türkiye'nin ilk bilişim hukuku konulu dergisi "Bilişim ve Hukuk"'u yayınlamaya başladı.

Ankara Barosu'nun 20.Eylül.2006 tarihli yönetim kurulu kararıyla yayınına karar verilen derginin 3 ayda bir yayınlanmasına kararlaştırılmış ve ilk sayısı da yayınlanmış.

Ankara Barosu Bilgi İşlem Merkezi Başkanı Sayın Av.Özgür Eralp ve yardımcısı Sayın Av.Çağatay Cengiz'in girişimleri ile hayata geçen proje, Ankara Barosu Bilişim Kurulu tarafından hazırlanıp, yayınlanıyor.

Derginin ilk sayısı 112 sayfa (reklamsız ve sadece bilişim hukuku konularına hasredilmiş). Aynı zamanda THS üyesi de olan Sayın Av.Özgür Eralp, nezaket gösterip ilk sayıyı bana gönderdiler ve dergiyi içerik yönünden son derece zengin buldum gerçekten. Konuyla ilgilenen meslektaşlarımızın her sayıyı yakından izleyeceğine eminim.

Yalnız ilgilenenlerin dergiyi ne şekilde nereden temin edeceklerini bilemiyorum, belki Sayın Eralp bu konuda bir açıklama yapar.

Ayrıca derginin ilk sayısındaki "Site İnceleme" bölümünde de Türk Hukuk Sitesi tanıtılmış. Bu konudaki nezaketleri için de Ankara Barosu Bilgi İşlem Merkezi ve Dergi Yayın kuruluna teşekkürlerimizi sunuyoruz.