Mesajı Okuyun
Old 13-01-2008, 06:53   #1
Konuk

Varsayılan Boşanmadan Çoçuklarım Ve Kendim Için Nafaka Alabilirmiyim, Hangi Yolu Izlemeliyim?

vermiş olduğunuz hizmet için teşekkür ederim. eşimle 27 senelik evliyim. sürekli alkol alan biriydi.defalarca kendisi ile karakolluk olduk. darp sonucu almış olduğum raporlar bağlı bulunduğumuz karakolda ve savcılıkta mevcut.defalarca karakolda ve savcılıkta bu tür olayların tekrarından dolayı şikayet dosyalarım bulunmaktadır. 4 çoçuk annesiyim, bir kızım evli. en son olarak mayıs /2007 tarihinden bu yana eşimden ve çoçuklarımdan ayrı yaşamak zorunda kaldım. kendim annem ve erkek kardeşlerimin yanına sınındım. 18 yaşında olan kızım ise evli olan ablasının yanında yaşamaktadır. fakat lise ve orta okulda okuyan 2 erkek çoçukğum babaları ile yaşamaktaydı. 31.12.2007 tarihinde de 2 erkek çoçuğuda darp ederek evden kovmuştur. şu an da 3 çoçuğumla beraber evli olan kızımın yanına yerleştik. okula giden iki oğlum şu anda okuluna gidememektedir. kıyafetleri ve kitapları evde kalmış ve eve girmeleri babaları tarafından engellenmektedir. çoçuklarımın psikolojisi tamamen bozulmuş durumdadır. ekonomik olarak hiç bir desteğimiz yoktur. damatım ise asgari ücretle gecinmektedir. oturduğumuz ev kendi evimiz olup, eşim tek başına aşamakta ve bizleri yanaştırmamaktadır. şu ana kadar şikayetlerimizden dolayı hukuken eşime bir evden uzaklaştırma dahi yapılmamıştır. boşanmadan çoçuklarımın ve benim hayatımızı sürdürebilmemiz için bir eve, çoçukların okuması için ve diğer giderlerimizi karşılamamız için acil olarak nafakaya ihtiyacımız vardır. eşim emekli maaşı almaktadır. nasıl bir yol veya hukuki işlem yapabilirim. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.