Mesajı Okuyun
Old 13-11-2008, 14:26   #5
AV.HANİFE

Alıntı:
Yazan Av.Özlem AŞKAR
kendisi ve eşi yazan kısmın altında imam nikahlı eşten olma çocuklar yer almış;yani anne adı imam nikahlı eş olarak görünüyor fakat resmi nikahlı eşten ortak çocukları olarak yer alıyor nüfus kaydında.Sanırım anlatmakta güçlük çektiğim anlardan birini yaşıyorum
Özlem hanım bende anlamakta güçlük çekiyorum inanın .Şimdi resmi nikahlı eş ile aynı kısımda yazması normaldir çünkü kadın evlenmeyle eşin nüfus hanesine geliyor.Fakat belki sorunu şu şekilde çözebilirmisiniz.Resmi nikahlı eşin vukuatlı nüfus kayıt tablosunda çocuklar onun adına çıkıyormu.Bence bu şekilde alacağınız bir nüfus kaydı daha çok yardımcı olabilir.aksinin kabulü halinde resmi nikahlı kocanın belki de başka başka 5-6 v.s.kadından olan çocuklarının hepsinin gerçek annesi nüfusta yazdığı halde resmi nikahlı eş mi anne olacak?? Valla garip bir durum ama ben ilk yazdığım görüşte ısrarlıyım.Siz yine de resmi nihaklı karının vukuatlı nüfus kayıt örneğini bir isteyin bakalım çocuklar o kayıtta çıkıyormu??çok merak ettim doğrusu cevabınızı bekliyorum.Kolay gelsin.