Mesajı Okuyun
Old 18-10-2016, 08:57   #3
Konuk

öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. kafama takılan bir kaç sorum daha olacak. şimdiden teşekkür ederim.

>>şuan aldığım nafaka tedbir nafakası ve almaya devam ediyorum bir kısmını ödemedi icraya başvurdum. başkasıyla birlikte yaşadığımı kanıtlayıp(hamile olduğum için) karar kesinleşmeden bana ödediği tedbir nafakasının iptalini sağlayabilir mi?

>>şuan benim boşanma davam ve karşı tarafın birleşen boşanma davası kesinleşmeden zina nedeniyle yeni bir boşanma davası açılabilir mi? sonuçta 3 yıl önce boşanma davası açmıştım ben ve 3 yıldır ayrı yaşadığımız sabit, bu süre içinde hamile olduğum için somut delilde oluşmuş durumda.

>>mahkeme yargıtay ilamına uyarak sadakatsizlik eylemi gerçekleştirdiğim konusunda karar verdi, şimdi hamile olmam ikinci kez sadakatsizlik yaptığım anlamı taşır mı? taşırsa birden fazla eylem süreklilik gösteriyor gibi algılanarak yaşam tarzı dikkate alınarak velayet değiştirilebilir mi?

>>ayrıca abimin eşi savcılığa giderek hakkımda şikayette bulunmuş, çocuğua şiddet uyguladığım, uyku ilacı verdiğim,evli olduğum halde başkasıyla birlikte yaşadığım konusunda. bu şikayet eski eşimin eline geçerse yada duyarsa yengemi dinletmeden ilk boşanma davasında delil şeklinde kullanabilir mi?