Mesajı Okuyun
Old 15-02-2013, 16:54   #1
konuk

Varsayılan velayet davasının reddi

Merhaba öncelikle böyle bir sayfa açıp bizleri bilgilendirdiğiniz için TEŞEKKÜR EDERİM.Ben 7 yıllık bi evlilik yaşadım.Çok sorunlar yaşadık sonunda boşandım ama eski eşim boşanmanın karşılığında 3 yaşındaki kızımı istedi.Ne zaman istersem görecegimi,bende istediğim kadar kalabileceğini söyledi.Kısacası beni kandırdı ve bunun yanı sıra vermicem dediğim için suratına kezzap dökeciğini söyledi ve korkmuştum açıkcası.Bu da verme sebeplerimden biriydi.Ben 2 yıl sonra ikinci evliliğimi yaptım ve hiç bir şekilde çocugumu bana göstermediler. Evlenmeden öncede göstermiyorlardı, yasal hakkım olmasına ragmen canları istediklerinde gösteriyorlardı evlendikten sonra 3.4 defa gittim yanına ve sadece 1 kez gördüm ve hamileydim 7 aylık seyahat yasagım olmasına ragmen gittim göremeden geri geldim.Ben velayet davası açtım eski eşim sahte kimlikten ceza evine girmişti aftan şartlı tahliye ile çıktı.Bu davada eski eşim benim kızımı hiç arayıp sormadığımı gelip görmediğimi vb. şeyler söylemiş bilir kişilere,bende ben evlenmeden önce bana göstermediklerini tlflara cevap vermediklerini evlendikten sonrada hiç göremediğimi ve kızıma beni kötülediklerini babasının esrar kullanıp sattıgını 7 yıl boyunca çalışmadıgını hiçbir sosyal güvencesiniin olmadıgını benim ailemin bana ve kızıma bakip ihtiyaclarımızı karşıladıgını hatta babaannesinin evlilik dışı dini nikahlı ilişkileri oldugunu söyledim 7 senede 5 birliktelik yaşadı benim şahit oldugum.Bunlara ragmen ilk rapor onların leyine oldu.ben başka bir şehirde ikamet ediyorum bulunduğum yerdende bilir kişiler talebinde bulunduk hakimeden, talebim kabul edildi.Geldiler ev durmum ortam iş gelir gider eşim ve benle konuşmalar yapıldı. burdan çıkan rapor benim leyime oldu. bende eski eşim iyi bir anne ve ilgisiz bir anne oldugumu öne sürdüğü için.Bunu ıspatlayacak fotograflar ve cd sundum mahkemeye.Bu arada cd lerde kızımı korkutup deden mezardan gelecek seni götürecek (anneannesi nin evi için) balkon demirlerini hırsızlar kesip seni kaçırırlar senin memelerini keserler gitme oraya kalma sakın vb. şeylerle kızım korkutulmuştu ve agza alınmıcak çok pis küfürler ettiğine dair ve beni istediğine dair baba ve babaannesinin anneni istersen bizi hapse atacaklarını bu yuzden kızım korkudan babsını istediğine dair çekilmiş sunum var.tekrar ordaki bilir kişiler dosyaya sunulan delillere ragmen raporu onların leyine çıkardı. ve 14 şubat dün yani mahkeme davının reddini vermiş. bu duruma açıkcası avkt. da şaşırdı raporlar olsun verilen sonuç olsun şimdi biz bu kararı temize göndrecegiz.Bu kadar kanıt ve çocugun yetişme tarzı iyi bir ortamda yetişmediğine psikolojisinin bozulduguna dair delilleri dosyada görüp incelemeye alan yargıtay temizden bizim için nasıl bir sonuç verir acaba sizde bir hukuk av. olarak ne düşünüyorsunuz budurumda bilgi ve düşüncenizi paylaşırsanız sevinirim.şimdiden tşk ederim. Not: Uzun oldu kusura bakmayın nolur bir anne olarak benim için çok önemli bu cevap..