Mesajı Okuyun
Old 19-02-2007, 06:09   #20
Av.Ayse E.

sayın kamıl bey bızı begenmıyomusunuz...
valla burdan öyle gozukuyo...
damdan duser gb yaptıgınız elestırılerı okuyunca acıkcası afalladım...
yazdıklarınız karsısında soz bana dusmez ama kendı namıma cevabım EYVALLAH demek olur ötesıde gelmez...ancakkkk...
ama o kadar yazmıssınız madem bu kadarda cevap almıssınız keske dusuncelerınızı bır kez daha bızımle paylassanız...
ya desenız ben hala su su nedenlerden dolayı fıkrımın arkasındayım boylece bızde sızı daha rahat anlayabılsek bır cozum bulabılsek yada yaptık bır hata hatasız kul olmaz hatamla kabul edın benı desenız ortak bır paydada bulusabılsek veyahutta ((sızden alıntıdır)) VS VS VS unutmadan evet sıze tek yerde katılıyorum hakıkaten guzel bır sıte....
Alıntı:
Yazan Av.Kamil Mercan
ne güzel bir site!!

araştırmayı, okumayı vede çalışmayı sevmeyen meslektaşlar yazıyor...
cevap fedakar suat ergin, armağan konyalı v.s. duyarlı avukatlardan..
oysa türkiyenin ve hukukun sorunları..
dişe tırnağqa dokunan yok..
canlı tartışma açılıyor."amerikada hukuk eğitimi" türkiyede bu işin nereye geldiğini soran yok.yada bu tartışmaya katılanların türkiyede yaşadığından haberi yok.
üç beş banka vatandaşın cebine elini sokmuş "kart kullanma bedeli,stopaj,fon bozdurma ücreti,v.s." haraç alıyor.ortalama &6 dan para kullandırıyor.kimsenin umurunda değil.tefecilik yasal dayanak almış.haa.. avukatlık asgari ücretinin 11. maddesi konu olunca mangalda kül kalmıyor.
hırsızlık, gasp v.b. suç ve olaylar hergün tırmandıkça tırmanıyor.yetkililer bunlara göz yumuyor.özellikle kolluk kuvvetleri kimse bu sitede buna dair bir söz etmiyor."eşiniz hukukçu olabilirmi" v.b.olur yada olmaz şahsa münhasır..

adliyelerde kadılık sistemi çalışıyor.. dem vuran yok..
gencecik avukat intihar ediyor.neden niçin..
ekmek parası için uğraşanlar yok..
avukatlık sınavı iptal ediliyor.söz çok. ama o okulu okumak için verilen emekten,anaların babaların çabasından, çilesinden kimsenin haberi yok..

her şeyden önce "NOSYON" nedemek biraz daha anlaşılır olalım..
madem kamu görevi yapıyoruz neden ssk lıyız..

v.s. v.s. v.s.