Mesajı Okuyun
Old 03-10-2009, 18:33   #5
yavuzpirim

Varsayılan 89

Alıntı:
Yazan avtrk
Sevgili Meslektaşlarım öncelikle merhaba. Bu konuda benim sorum bir icra dosyamızda 89/1 haciz ihbarnamesi gönderildi yasal süre dolduktan sonra 89/2 gönderildi. Gelen cevapta iki dosya için 89/1 ihbarnamesi gönderildiğini bizim ihbarnamemizin ikinci sıraya alındığı, ilk önce diger dosya için ödeme yapılacağını, kalan bedeli ise bizim dosyamıza aktarılacağı bilgisi vardı. Yaptığımız araştırma sonucunda iki dosyadaki 89/1 haciz ihbarnamesinin aynı gün aynı postacı tarafından tebliğinin yapıldığı anlaşılmıştır. Bu durumda benim şahsi fikrim bahse konu bedelinin iki dosya arasında garameten bölüştürülmesi şeklindedir. Sizlerin bu konu ile ilgili tecrübelerinizi veya düşüncelerinizi bekiyorum. Selamlar.

bana göre postacı ilk veya ikinci tebligattan sadece birisinde tebliğ saati belirtmişse tebliğ saati belirtilen dosya ilk dosya olur.Eğer iki dosyada da tebliğ saati varsa önce tebliğ edilen dosya ilk dosyadır.Her iki dosyada da saat belirtilmemişse bence garameten paylaşılması gerekir.posta memurlarının bu kadar ince düşündüğünü hiç görmediğimden sizin dosyanızda garameten paylaşım olmalıdır