Mesajı Okuyun
Old 17-05-2008, 13:07   #14
üye15184

Varsayılan Olayla ilgili son gelişmeler

Bu konuda en az benim kadar duyarlı olan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Konu güncel ve önemli olduğundan gelişmelerden sizi haberdar etmek istedim.

Banka genel müdürlüğüne attığım şikayet e-malinin cevabı ( 14.05.2008-18:30'da yazmıştım) 16.05.2008 15:00 civarında telefonla geldi.

Sakin konuşan bir bayan, sorunun çözülüp çözülmediğini sordu, yasal olarak haklı olduklarını söyledi ve yine de banka adına özür diledi.

Ben de olayın bir onur savaşına dönüştüğünü, olayın büyütülme sebebinin orda tepeden, alaycı, dalga geçer şekilde benimle konuşan ve benim hesabımdaki parayı bana vermeyi bir lütuf sayar bir halde benimle tartıştıklarını, orda dilenecek içten bir özürle sorunun hallolabileceğini, ancak artık geriye dönmeyeceğimi, Baromun benim yanımda olduğunu, Türkiye Barolar Birliği'nin de davaya müdahil olacağını, en az 3 avukatla davaya çıkacağımı, olayı yerel ve ulusal medyanın gündemine getirmeye çalışacağımızı, bu olay sebebiyle benimle kötü şekilde tartışan o iki banka personelinin cezalandırılması için maddi menevi ne gerekiyorsa yapacağımı, bu davaya tüm bilgi birikimim ve tüm yüreğimle çıkacağımı, adli süreci çok yakından takip ettiğimi, yasal mevzuatın benim yanımda olduğunu, dayanak yapılan hukuki metinin bir yönetmelik, benimse kanuna dayanarak verilmiş bir hakkı kullandığımı, daha önce aynı bankada çalışan başka personelin aynı şekilde CMK hesabımdaki parayı sorun çıkarmadan avukatlık kimliğiyle tarafıma ödediklerini, bir avukat olarak sıradan bir insan olmadığımı ve önemli yetkilerimin olduğunu ve olayın üstüne tüm gücümle gideceğimi söyledim.

Sanırım bankada büyük bir depremi tetikledim. Çünkü bankaya benden sonra giden avukat arkadaşlarım, çok kibar ve nazikçe karşılanıp bir dediklerinin iki edilmediklerini söylediler.

Şunu da belirteyim arkadaşlar; ben şahsi olarak bir saygısızlıkla karşılaştım evet ama bu saygısızlığa avukat olduğum için uğradım. Bu yüzden ileride açacağım kişiliğin korunması davamda ( manevi tazminatın yanında bu davayı da açacağım. Dediğim gibi topyekün bir mücadele veriyorum, vereceğim)
o hor gördükleri küçük düşürdükleri bi bulaşık, pis bi şeyi atar gibi attıkları avukatlık kimliğimi ( avukatlık kimliğimi ellerinden masanın üzerine atarkenki surat ifadesini görmeliydiniz ) taşıyan tüm avukatlardan, günlerce ulusal ve yerel gazetelerden büyük büyük ilanlarla özür dileteceğim.

Desteğinizi bekliyorum. Çünkü hepimiz bir olursak çok daha etkili bir güç oluruz. Bazı hamlelerin o an yapılmadığı takdirde daha sonra yapılmasının önemsiz olduğu anlar vardır. Tıpkı savaşlarda olduğu gibi. O bakımdan davayı duyan, ilgilenen arkadaşlarımdan bu davayı kendi barolarına duyurmalarını ve davaya müdahil olmak isteyen baroların adına, en az bir avukatın, davaya müdahil olarak katılmaya davet ediyorum. Unutmayalımki bu hepimizin savaşı olacak ve çıkacak karar hepimizi etkileyecek.

Saygılarımla.