Mesajı Okuyun
Old 21-07-2020, 16:37   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan avukat0512
Üstadlarım merhabalar,
Bir konuda gorusunuze basvuracaktim. Ofisim yeni bir plazaya tasidim. Asagida guvenlik, xray cihazlari vs var. Her girisimde kendim x ray cihazindan gectigim gibi cantamida ayri bir xray cihazina birakiyorum. Guvenlige avukat oldugumu, onleme aramasi kapsaminda kendim fiziki olarak elimde cantamla birliktr x ray cihazindan gecebilecegimi ama ayrica cantamin x ray cihazindan kabaca aranmasi durumunun hukuka aykiri oldugunu, yeni tasindigimi ve yiukarida ofisimin oldugunu soyledim. Ama bin bir turlu gerekceler ile ve özel mulk oldugu oldugu icin bir istisna tanimayacaklarni soylediler. Sizin gorusleriniz nedir?

Merhaba

Xray cihazı ile arama önleme araması kapmasına girmektedir. Avukatın üstünün aranmaması kuralı müvekkilin bilgilerini ifşa etmemek ilkesine dayanır. Xray cihazından geçen çantada müvekkilin evrakları görünmemekte ve aranmamakta, çantada silah ve patlayıcı benzeri maddeler aranmaktadır. Tabiki güvenlik üstünüzü ve çantanızı elle karıştırıp arayamaz, ancak xray cihazından geçirebileceğini düşünüyorum.