Mesajı Okuyun
Old 12-08-2008, 10:27   #6
limpid

çok teşekkür ederim saim bey ilginize

bu sözleşmede fikir verecektir bana. o halde sizin şu konudaki düşüncenizi de merak ediyorum. karşı tarafça bize sunulan sözleşmenin şu kısmı genelde confidentiality agreemenntlarda karşılaşmadığım bir nokta. BU HÜKMÜN OLMASI ALICI TARAFIN MENFAATLERİNİ İHLAL EDEBİLİR. SADECE FİKİR TEATİSİ YAPMAK İSTEMİŞTİM Sİ,Z MESLEKTAŞLARIMLA. ŞUNUDA BELİRTEYİM ALICI TARAF BİZ X ŞİRKETİ GÖRÜŞMEK İSTEYEN YABANCI ŞİRKET. BİZDEN ONLARIN FİRMASI İÇİN BİRŞEYLER ÜRETMEMİZİ İSTİYOIRLAR GELİP GÖRÜŞMEDEN ÖNCE BU SÖZLEŞMEYİ İMZALAMAK İSTİYORLAR. TERCÜMEDE ANLAM BOZUKLUKLARI OLABİLİR AMA YANLIŞLIK YOK EMİN OLABİLİRSİNİZ.

"Alıcı, Alıcı veya Yetkili Alıcıların Sahibine Özel Bilgiler ile veya X şirketinin direktif veya talebi ile veya X şirketine verdiği hizmetleri ifa ederken oluşturdukları her şeyin (toplu olarak, “Geliştirmeler”) (i) X şirketinin tek ve münhasır mülkiyetinde olduğunu ve (ii) Sahibine Özel Bilgiler olduğunu kabul eder. Alıcı iş bu belge ile Geliştirmelere ilişkin bütün haklarını X şirketine devir ve temlik eder ve Yetkili Alıcılarının da devir ve temlik etmesini sağlar. Buna ilave olarak Alıcı, X şirketinin yayın hakkı tescili, patent korumasının devir ve temliki veya güvenceye alınması veya X şirketinin Geliştirmelere dair mülkiyetinin sair şekillerde tekâmül ettirilmesi ile bağlantılı olarak herhangi bir tarihte makul olarak talep edeceği bütün belgeleri düzenleyecektir."