Mesajı Okuyun
Old 04-09-2012, 08:32   #7
egemen48

Alıntı:
Yazan Av.Ömer Güntay
Görüşünüz temenni mahiyetindedir, avukatlık kalitesinin yükselmesi ben de isterim. Ancak yorumunuzun yasal dayanağı yoktur. Yasayı aşkın yorum olmaz; olursa dilek ve temenni olur. Hakim ve savcılar, yasalara ve diğer bağlayıcı alt mevzuata göre hareket etmeye mecburdur...

Stajyer, savcı nezdindeki stajında, onun yanından ayrılmayacak, sulh ceza stajında sorgu yargılamalarını da kaçırmayacak, staj eğitim merkezini ve ceza muhakemesi eğitim programlarını hakkiyle takip edecek ve kendini geliştirecek.. YETİŞTİREMEYEN AVUKAT ELENİR VE ELENSİN DE BANA GÖRE...Konu avukatların iyi bir hukukçu olarak yetişemediklerine gelirse (ki bu stajyerlerden ziyade avukatlar için geçerlidir.) burada 100 küsur sayfa yazabilirim, maalesef...

Saygılarımla.
evet yazdıkmarına aynen katılıyorum,kelime olarak bakarsak temenni denilmesi daha doğru;zaten yukarıda stajyerlerin böyle bir hakkı olmadığını bahsetmiştim.Dediğiniz gibi,burada eleştirisel yorumlarda bulunursak sayfalarca sürebilir.Bana göre stajyerlere özellikle kolluktaki ifadelerde yer alma hakkı verilmeli,keza ocas görevlendirmelerinde,genellikle genç avukatlar yer almakta.Baroların eğitimlerininde ne boyutta olduğu aşikar.