Mesajı Okuyun
Old 15-08-2018, 20:03   #3
Av. Ayşe Yasemin

Öncelikle kıymetli cevabınız için çok teşekkür ederim. Bu noktada takip başlatmamın daha iyi olacağı üzerinden hareket edersek, karşı tarafın en olası böyle bir borcum yok şeklindeki itirazı üzerin icra mahkemesinde elimdeki sözleşme ile yeni kiracı ile anlaşılana kadar olan süreye kadar bu kişinin oturduğunu ve dolayısıyla talep ettiğim yaklaşık 3 yıllık alacağı kabul ettirebilir miyim? Keza elimizdeki bir yıllık sözleşme dolayısı ile de çekiniyorum. TBK gereği sözleşme geçerli bir bildirim ile feshedilmediğinden aynı şekilde bir yıl uzamış sayılıyor ancak bunun değerlendirmesi icra mahkemesinde yapılır mı. Yoksa bir yıllık sözleşme olduğu için bu kısım kadar mı kabul görür. Bunun yanı sıra ev ciddi anlamda zarar görmüş durumda ve yeni kiracı da bu şekliyle oturmakta. Zararın karşılanması adına yeni kiracı bu işlere hiç karıştırılmayabilir gibi düşündüm. Zira bu zararın karşılanmasını sağlamak istiyorum. İcra mahkemesi bu zararı bu davada inceler mi? Örneğin alacak için takip başlatığım seçenekte ayrıca zarar için de dava mı açmalıyım sizce?Tüm bu sorularımı mesleki tecrübesizliğime verip sabırla cevaplarsınız umarım. Şimdiden teşekkür ederim