Mesajı Okuyun
Old 18-01-2007, 20:29   #36
Av.Bülent Özkan

Varsayılan benim favorim

Olay stajerliğim sırasında İstanbul adliyesinde geçiyor. S 16 yaşındaki K 'yı kaçırmıştır. Reis S'ye döner. anlat bakalım.
s- Ne anlatam abi.
h- abi değil oğlum reis bey diyeceksin. Anlat bakalım olay nasıl oldu.
s- K ile kaçtık. sabah işyerine giderken kaçarık diye anlaşmıştık
H-sonra
S- Arkadasım direksiyonda ben de K ile arkada otururkene.. patttt lastik patladı. biz de bi taksi çevirdik...taksiynen giderkene baktım yanda bi polis arabası. K arabayı görür görmez huysuzlandı bağırmaya başladı . polis görünce taksiciyi saıkıştırdı yana çektirdi arabayı . armut gibi yakaladılar bizi.
H-hani gönüllü gelmişti K. Bağırdı diyorsun.
s-Gönüllü gelmişti de vazgeçmiş K.Ş.R
H-mahkemedesin ona göre konuş evladım bak atarım içeri.
S- iyi de ben zaten içerdeydim mahkeme için getirdiler.
O sırada kaçırıldığı iddia edilen K nın Annesi A da müşteki olarak duruşmada...
H- ne diyorsunuz bu ifadeye.
A- yalan hakim bey . kaçırdı kızımı zorla.benim kzıızm öle şey yapmaz.
(bu arada kız durumu idrak edemediğinden mi nedir sırıtmaktadır)
H-kızım seni zorla mı kaçırdı S?_
K- biz kaçmadık ki hakim bey gezmeye çıktık.
H- Bak ama dava var şikayette bulunmuşsunuz?
A- annem şikayet etmiş.
Bu sırada S elinde tuttuğu iğreti bi dosya içinde defalarca katlanmış büyükçe bir kağıt çıkardı . ve özenle açtı.
S- Diyueceğim vardır konuşabilir miyim.
H- ne diyeceksin
(bu sırada kağıdı havaya kaldırdı )
S- bak hakim bey bak burda yazanların hepsini bu kız yazdı-mübaşlir kağıdı hakime verir.(kağıtta seni seviyorum, ölüyorum, bitiyorum, aşkımsın, yanımda ol yeter ve bu minval üzere bi sürü şey yazıyor) Hakim bey bi de bu resimler beraber çekindik. bak bunlara.(hakime verilir)
H- A ya dönerek ne diyeceksin bunlara)
A- yalandır hakim bey yazıyı gızımın yazdığı ne malum. iftira.
H-peki ya resimler
A- ben resim görmedim ki.
H-bakıver hemen
A-AAAAAAAAAAAAAAa!!!! (kızına dönerek) kız burası bizim ev ne zaman aldın sen bunu eve de resim çekindin o........pu.... devamla bi sürü bildik argo...
H- hanım hanım terbiyeni takın atarım dışarı.
A- ama hakim bey

dialogları daha dün gibi hatırlıyorum ama o dosyanın kararı yazılırken heyetle beraber kalan tek kişi olarak hakimlerin kararı 10 dakikada yazdıklarını olayın sohbetini ise 40 dakka yaptıklarını, çok eğlendiklerini söyleyebilirim.