Mesajı Okuyun
Old 29-07-2019, 11:36   #1
Son Amazon

Varsayılan 1 buçuk ay sonra avukatlık stajım bitecek.Üstadlarımın tavsiyelerine ihtiyacım var.

Merhabalar. 1 buçuk ay sonra avukatlık stajım bitecek. Ruhsatım gelmeden bir avukatın yanında çalışmayı düşünüyorum.Malum ruhsatlar biraz geç geliyor. Bu noktada bazı sorularım var.

1)Eylülde aynı zamanda yüksek lisansa başlıyorum. Hem bir avukatın yanında çalışma hem yüksek lisans bir arada gidiyor değil mi.Dersler hafta içi çoğu gün uzun saatlerde gibi bir yoğunlukta değil. Yanında çalıştığım avukat buna müsaade noktasında sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum. Yoksa yüksek lisans aşamasında birinin yanında çalışan olmak yapılmayacak bir şey mi?

2)Yanında çalıştığım avukatla bana gelen işlerde yüzdelik olarak anlaşacağız diye biliyorum. Bu yüzdelik en fazla kaç olmalı sizce ?

3)Bana gelen CMK ve Adli yardımdan pay vermeyeceğim değil mi? onlar benim olacak yalnızca.

4)Başkasının yanında çalışan yeni avukatlar ne kadar maaşla başlıyorlar hiçbir bilgim yok. Ben 3000 altı başlamamayı düşünüyorum. Beklentin ne derse ne demeliyim sizce ? Yeni avukat için 3000 ideal değil mi daha aşağısı olmaz diye düşünüyorum. Sabah 9 ya da 8 buçuk akşam 6 çalışma saatlerine 3000. Bazı yerler 09:00 19:00 çalışıyorlar. Bu saatler çok fazla diye düşünüyorum. eğer bu saatler gelirse 3500 demeliyim değil mi?

Bu hususlarda hiç bilgim olmadığı için çoğunluğu avukatlardan oluşan bu gruba yazma gereği duydum. Vaktinizi saçma sorularla harcadığımı düşünenler var ise vaktinizi çaldığım için özür dilerim. yanıtlayanlara teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar diliyorum.