Mesajı Okuyun
Old 09-05-2009, 18:33   #1
Konuk

Varsayılan Kayinvalİde Sorunlari

Merhaba.Ben 32 yaşındayım.5,5 aylık evli ve 2 aylık da hamileyim.ruhsal ve sinirsel sorunları olan bir kayınvalidem var.Ve kelimenin tam anlamı ile evlendiğim günden beri bana ve eşime cehennem azabı yaşatıyor.Sorun bile yapılmayacak konuları savaş sebebi haline getirip sinir krizi geçiren arkasından hakaret küfür küçük düşürme evden kovmaya hatta tehdide kadar varan ağır psikolojik baskı altındayız.Açıklama yapmamıza kendimizi savunmamıza kesinlikle tahammülü olmayan, kişilik haklarına, evlilik hayatına karı-koca mahremiyetine saygı göstermeyen sadece benim dediğim olsun diyerek ve bilerek yada bilmeyerek hastalığını da kullanarak uyguladığı baskılar artık dayanılmaz hale geldi.Kendi doğrularından başka doğruyu kabul etmeyen kadını evlendikten sonra eve hapsedip bakkala,çarşıya,pazara, hatta kendi anne-babama bile ondan izinsiz ve tek başıma gitmeme müsade etmeyen, koca olarak oğluna hiç hak tanımayan bir anne.Yaşadıklarımı, bana sarfedilen sözleri burada detaylı anlatamıyorum.Bütün bu yaşadıklarıma eşim ve ailesinden başka tanık yok.Çünkü kendi ailem dahil tüm yakınlarımı belki zamanla düzelir diyerek hep uzak tuttum.Bugün tahammül sınırım tükendi ve evden ayrıldım.Amacım kocamdan ayrılmak değil.Ben kocamı seviyorum.Ama kayınvalidemin tedavi olması ve normale dönene kadar bizden uzak durması gerekiyor.Bizim psikolojimizde bozuldu.Çocuğumun böyle dengesiz bir ortamda dünyaya gelmesini istemiyorum.Ve bu konuda kimsenin elinden bişey gelmiyor.Yarın ne olacak bilmiyorum.Ne yapmam gerekir lütfen bana yol gösterin.