Mesajı Okuyun
Old 18-02-2015, 15:57   #563
Yeni Hukukçu

Değerli meslektaşlarım..Müvekkilimizin Şua izni ve fazla mesai alacaklarını talep edeceğim..Sorularım;
1) İhtarnamede her iki rakamı da iptidai bir şekilde de olsa belirlemiştim (çünkü davalı kurum müvekkilimize resmi yolla rakamı belirleyip talep edin ödeyelim demiş)açıkçası hataya düştüm..Bu alacak rakamını içeren ihtarname dava aşamasında davayı belirsiz/ya da kısmi açtığımda red sebebi olabilir mi?(Özellikle Yargıtay 22. daire kararlarını göz önüne aldığımızda) Ya da ıslah ettiğimde ihtardaki rakamlar üst limit olarak beni bağlar mı? (ihtarda fazlaya ilişkin haklarımı saklı tutmadım deneyimsizlik diyelim)
2) Şua izni alacaklarının da fazla mesai cinsi alacak olduğuna ilişkin ilgili YARGITAY 9. HUKUK DAİRESİ E. 2009/36989 K. 2012/5590 T. 23.2.2012 künyeli kararı var.Sadece buna dayanarak ve fazla mesainin her halükarda belirsiz alacak olduğunu varsayarsak Şua iznine de belirsiz alacak deme şansım var mıdır?
3) Eğer fazla mesaiye belirsiz şuaya belirli dersem ve şua için rakamı yazarsam ( 14000 civarı tutuyor ) yine de bu alacak için bilirkişi tespiti istemeli miyim?
Şimdiden teşekkür ederim.