Mesajı Okuyun
Old 13-02-2017, 17:12   #1
Konuk

Varsayılan Davanın ertelenmesi ve avukat talebi .

Bir hafta sonra eşime karşı açtığım boşanma davasının " Ön İnceleme Duruşması " Yapılacak. Ancak ben bu davaya rahatsızlığım nedeni ile katılamayacağım. Rahatsızlığıma ilişkin doktor raporum da var. Davanın düşmesini istemiyorum. Bu nedenle Sayın Mahkemeye Rahatsızlığıma ilişkin doktor raporunu ekleyerek duruşmaya rahatsızlığım nedeni ile katılamayacağımı ve ön inceleme duruşmasının bir başka tarihe ertelenmesini isteyerek mazeret belirtsem davam ertelenir mi ? ( Ön inceleme duruşmasının ertelenmesi talep edilebilir mi ? ) Benim yokluğumda karar verilmesini istemiyorum. Yokluğumda karar verilebilir mi ? Dilekçeyi nasıl yazmalıyım ? Bir de eşim dava ile ilgili olarak kendisi özel bir avukat tutmuş. Ancak benim avukat tutacak maddi ve ekonomik gücüm yok. Aynı dilekçede Sayın Mahkemeden tarafıma bir avukat tayin edilmesini de isteyebilir miyim ? Zaten Sayın Mahkemeye daha önce vermiş olduğum dilekçe ve açıklamalarımda ve dilekçe eklerimde maddi ve ekonomik yönden güçsüz durumda olduğumu açıklamış ve belgelemiştim.
Cevabınız için şimdiden teşekkürler . . .