Mesajı Okuyun
Old 27-10-2006, 21:21   #27
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Bir parantez:

Aile, "çocuğumuzu asın" diyor. Avukatlık mesleğiyle ilgili tartışmadan vareste. Ancak bir ailenin de bu sözü söylemesi ,aile kavramı, ailenin kutsallığı vb. ilkelerle bağdaştırılamaz, beklenmez. Oğlu deli de olsa, katil de olsa, kolay kolay hiç bir anne, baba, "çocuğumuzu öldürün" demez.

Alıntı:
'Oğlumu asın!'

Seri katile babası da acımadı. Oğlunun asılmasını isteyen Osman Karahasan 'Bir baba için bundan daha acı bir istek olamaz. Ama o bu cezayı hak etti' dedi

FUAT KARS, SÜHEYLA GÖZDERELİLER Yalova DHA

Bursa'da arkadaşı Yiğit Bekçe ile işledikleri seri cinayetlerden tutuklanan Mehmet Karahasan'ın babası Osman Karahasan, oğlunun asılmasını istedi.
Yaşanan olaylara inanamadığını söyleyen baba Karahasan, Mehmet'in ve Yiğit'in asılmasını istiyorum. Bunlara bu ceza yakışır. Bir baba için de herhalde bundan daha acı bir istek olamaz. Ama onlar bu cezayı hak etti. Mehmet'ten utanıyorum. Keşke cinayetlerden sonra intihar etseydi" dedi.

'Can güvenliğimiz yok'
Yaşanan olaylardan sonra eşinin, çocuklarının ve gelininin can güvenliklerinden endişe ettiğini söyleyen Karahasan, Yalova Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak güvenlikleri için tedbir isteyeceklerini de sözlerine ekledi.

Anne Bekçe: Cezasını çeksin
Yiğit Bekçe'nin annesi Emine Bekçe ise oğlunun babasının ölümünün ardından bunalıma girdiğini ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde psikolojik tedavi gördüğünü belirterek, "Ben onu katil olsun diye doğurmadım. Cezası neyse çeksin. Yiğit, yaralama olayına falan karışmıştı ama bugüne kadar kimseyi öldürmedi. Dokuz ay önce cezaevinden çıktı. Sonra çalışmaya başladı. Oğluma ne olduysa Mehmet'i tanıdıktan sonra oldu" dedi.
Bekçe, oğlunun 20 Ekim'de Gemlik'te meydana gelen bir yaralama olayının da zanlısı olduğunun hatırlatılması üzerine de "Evet, o olayı biliyorum. Melih, oğlumu vurmuştu, oğlum da gidip Melih'i vurmuş" dedi.

'Sağ kaldığıma inanamıyorum'

TÜRKER KARAPINAR Ankara
Seri katillerin Ankara'daki Aypek Petrol'de işledikleri cinayetin tek görgü tanığı Recep Aypek dehşet dakikalarını anlattı. Bekçe ve Karahasan, son durakları Aypek Petrol'de pompacı Enver Aycık ile market çalışanı Necati Yücel'e 13 el ateş ederek öldürmüş, Aypek ise o sırada uyuduğu için katliamdan kurtulmuştu. İşte Aypek'in sözleriyle seri katillerin cinayet gecesi:
"O gece saat 23.15'te uyumak için bir odaya yattığım sırada Necati'nin 'Ne olur yapmayın! Ne istiyorsanız verelim' dediğini duydum. Ardından da silah sesleri geldi. Sonra 'Kovanları topladın mı? Bende yedi kovan var. Sen de kaç tane var?' diyen birisinin sesini duydum. Öteki, beş olduğunu söyleyince diğeri, 'O bir kovanı mutlaka bulacağız. Bulmadan gidemeyiz' dedi. Bir süre kovan aramak için ortalığı kırdılar, döktüler.
Arabanın sesi kesilince jandarmayı aradım. Ancak 'Ya gitmedilerse' diye korkuyordum. Benzinliğin arkasından dolaşıp bir kamyonun altında 20 dakika kadar saklandım. Jandarmayı görünce rahatladım. Nasıl sağ kaldım hâlâ inanmaya çalışıyorum."

http://www.milliyet.com/2006/10/27/yasam/ayas.html