Mesajı Okuyun
Old 20-10-2008, 13:55   #1
KONUK

Varsayılan Acil Yardım Boşanma Velayet Malrejimi Aile Konutu

Merhaba ben 1999 yılında evlendim evlenmeden önceki şirketimde hala çalışmaktayım.o yıl içinde hem altınlarımı bozarak hemde bankadan kredi çekerek ortak
bir arsa aldık.yarısı benim yarısıda onun üzerine.
2005 yılında yine bankadan kredi çekip bir ev aldım.Kendi adıma 2008 yılında yeni bir ev aldık eşimin adına birde arabamız var.Bizim 7 yaşında bir oğlumuz var eşimle şu ana kadar ufak tefek sorunlar oldu ama bu 2007 yılından beri ailesinin babası annesi ve iki kız kardeşinin benimle beraber oturmak istemeleri bir çok sorunu beraberinde getirdi altı ay boyunca aynı evde mücadele verdim hiç bir hakları olmaksızın.Eşim üç aydır çok değişti içmeyen bir insandı içmeye gece hayatına gitmeye başladı bambaşka bir insan oldu.Haftanın 4,5 gününü dışarda geçiriyor eve gelmiyor.Ne oğlunu nede beni arıyıp soruyor.Artık tamamen kafamda bitti ve boşanmak istiyorum.Hayatında kadınlar var.Oğluma bebekliğinden beri benim ailem kızkardeşim bakmıştır halada bakmakta.
SORULARIM ŞUNLAR
1-Oğlumun velayetini bana verilirmi.
2-Şuanda oturduğumuz ev ortak kullanım alanımız boşanmada bu evden çıkartılırmıyız.Yani düzenimiz bozulurmu.
3-Her hangi bir borçla karşıma gelirse bende bu borçlardan sorumlumuyum.
4-Bildiğim kadarıyla 2002 yılından sonra edilinen malların ortak olduğunu.Ama benim adıma olan ev şu anki oturduğumuz evin değerinden oldukça düşük.
5-Bankada bulan hesaplar mallar tam anlamıyla ortak bölünülürmü.Tazminat ve OĞLUM için nafaka talep edebilirmiyim.
BANA ACİL CEVAP VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM