Mesajı Okuyun
Old 11-12-2006, 22:42   #1
Bahadır345

Varsayılan Bir savcı olarak uluslararası suçlarda uzmanlaşmak..

Benim fikrinizi almak istediğim konu, savcılık kariyeri yapmak isteyen kişinin, kariyerinde yükselmesi için ek olarak sahip olması gereken donanımların ne olduğudur.

Kendimden örnek vermem daha uygun olacak sanırım. Üniversite son sınıftayım. Anadolu lisesi mezunu olduğum için yabancı dil olarak ingilizce biliyorum ve bir yabancı dil daha öğrenmek istiyorum. Microsoft'un uluslararası sınawlarından ikisini vererek Microsoft uzmanı oldum. Okulum bitmeden 2 sınaw daha vermek istiyorum. Size birşey ifade etmeyebilir ancak Micrasoftun bu 4 sınavını veren kişi dünyanın her yerinde Microsoft yazılım ve donanım uzmanı olarak kabul edilir. Uluslararası çok önemli bir göstergedir.

Benim amacım ise savcılık sınavlarını verdikten sonra, uluslararası bilgisayar teknolojileri suçları üzerine ceza hukukunda master ve doktora yapmak ve Türk Hukukuna bu alanda hizmet etmek.

Bu alanda yoğunlaşmam durumunda, nasıl bir kariyer elde edebilirim? Kariyerimi bakanlıkta sürdürmem mümkün mü? Bakanlıkta savcı olarak nasıl bir kariyere sahip olmak mümkün? Uluslararası suçlarda uzmanlaşmış savcılar ne şekilde çalışıyor?

Umarım kendimi ifade edebilmişimdir. Bana yardımcı olursanız ve tavsiyelerinizi esirgemezseniz gerçekten sevinirim.