Mesajı Okuyun
Old 21-08-2008, 11:31   #33
cemaydın

Bende stajımı 2007 kasımında tamamladım, şimdi tez sunumunu bekliyorum, 12 aralıkda askere gitmişdim ve tez sunumu sarktı (Bu arada tatil gibi geldi askerlik heh adliyelerde koşturmacalar beni yıpratıyordu ). Bende stajyerliğim boyunca 400 ytl aldım, bir çok görüşme yapdım ve evet salt icra işleri ile uğraşan bürolar daha çok ücret öneriyorlardı. Ama orda bana verilecek olan sorumluluk sadece hacze çıkma olacakdı. Bende işin ücret kısmından vazgeçdim, sonunda bir büro buldum ve hiç konusunu açmadığım halde avukat hanım maksimum 400 ytl verebileceğini söyledi bende kabul ettim.

Diğer tarafdan asgari ücret ile çalışan avukatlar olduğunu duyuyorum, gerçekden şaşırtıcı demek işlerini çok seviyorlar ve bir kaç sene çalışıp iyice tecrübe kazanıp kendi bürolarını açmayı planlıyorlar ki bu durumda çekdikleri cefa bir nebze de olsa anlaşılabilir oluyor. Neyse ruhsatı alınca anlayacağım. Birde zor bir iş gerçekden, sorumluluklarınız var üstelik, yani bilemiyorum o kadar bir ücrete bu cefa çekilmez gibime geliyor.