Mesajı Okuyun
Old 20-09-2011, 21:45   #24
hukukbilgisi

Varsayılan Dünya Dışı Yaşam ve Ayrılık

Dünya Dışı Yaşam ve Ayrılık

Dünya dışı yaşam ve ayrılık hususuna girmeden önce, bir noktayı açıklığa kavuşturmak istiyorum.

Birkaç gün önce yaptırmış olduğum araştırma ve incelemelerde; cep ve normal telefonumun dinlendiğini, maillerimin okunduğunu, karşı cinsle yapmış olduğum mülakatların kameraya kaydedildiğini tespit etmiş bulunuyorum.

Buradan yetkililere seslenmek istiyorum. İnsanların ayrılmasına ve boşanmasına yönelik yazılarım, hiçbir odak tarafından yönlendirilmemekte ve finanse edilmemektedir. Tamamen kendi fikrimin ürünü olan bağımsız yazılardır ve ilmi gerçeklere dayalıdır. Lütfen, yazılarımı bu şekilde değerlendiriniz.

Bu kısa açıklamadan sonra konumuza dönebiliriz, değerli okurlar.

Sizlere, ayrılın, boşanın filan derken; elbette işkembe-i kübradan sallamıyoruz efendim. Ne söylüyorsak, ilmi tespitlere dayanıyoruz.

Gelelim dünya dışı yaşam ile ayrılık konusu arasındaki bağıntıya.

Müzmin bekarlardan matematik öğretmeni Peter Backus, doğru insanı bulma olasılığım nedir, diyerekten bir hesaplama yapmış ve sonuç pek memnun edici çıkmamış sevgili okurlar. Çıkan sonuca değinmeden önce, sayın Peter Backus’u tebrik etmek istiyorum. Nedenine gelince, sayın Backus, doğru insanı bulma olasılığını hesaplamak için, dünya dışı yaşamın varlığını hesaplamakta kullanılan formülden yararlanmış ki, çok isabetli bir tercih yapmış, Bendeniz de zaten, doğru insanı bulma şansımızın, bir uzaylıyla Taksim Meydanı’nda karşılaşmamız kadar olasılıklı olduğunu evvelden beri savunurdum. Ben bu durumu sezgisel olarak bilirken, Sayın Backus hesaplamayla bulmuş ki, ilmi olması açısından dikkat çekicidir.

Peki, ne bulmuş bu Backus?.. Bulduğu sonuç şu ki; doğru insanı bulma ihtimalimiz aşağı-yukarı 285 binde 1’miş!.. Efendim, şimdi ben sormaz mıyım 40 yıldır, 50 yıldır aynı yastığa baş koymakta inat ederlere. Doğru insanı bulma olasılığınız 285 binde 1 iken, sizler ayrılmama konusunda direnerek doğru insanı nasıl bulacaksınız?.. Ya sizin 40 yıllık eşiniz, başka biri için doğru insansa?.. O zaman hem eşinize, hem de o başka insana kötülük etmiş olmuyor musunuz?.. Ne diye elalemin doğru insanını 40 sene boyunca işgal ve meşgul ediyorsunuz. Hadi ben çeşit olsun diye, ayrılın diye tutturuyorum, ya bu ilmi gerçek karşısında ne diyeceksiniz?.. Yazıklar olsun size...

Sözlerimi, Yüce Backus’un sözleriyle bitirmeyi görev addediyorum:

"Muhteşem bir ilişki yaşama olasılığım olan sadece 26 kadın var. Bir gece dışarı çıkmamda onlardan biriyle tanışma şansım yüzde 0.0000034. Bu da 285 binde 1'e denk geliyor"