Mesajı Okuyun
Old 10-07-2017, 15:13   #1
Av. İlhan SALBAŞ

Varsayılan Avukatın adreste bulunmaması muhtara tebligat

Büro adresimi değiştirdim. Muhtara kaydımı yaptırmak için başvurduğumda bana bir takım evraklar verdi ve formu doldurmam yöneticinin imzası ve kaşesi ile muhtarlık kaydımı yapabileceğini söyledi. Kapıcı yöneticinin yazlıkta olduğunu ve Kurban Bayramından sonra geleceğini bildirdi. İki işçinin işe iade kararlarını noter marifetiyle işverene göndererek işe başlatması için ihtarname gönderdim. Uzun süre bir cevap gelmedi ve daha sonra işveren vekil olarak tarafıma bir ihbarname gönderdi. Noterden işçilerin işe başlamaları için taşındığım büro adresine ihbarname göndermişler ve süresi içerisinde işçiler işe başlamadıkları gerekçesiyle iş akitleri fesh edilmiş. Önceki gönderdikleri ihbarnamenin tarih ve yevmiye numarası yazılı. Notere gittim ve gerçekten bana ihbarname göndermişler ve tebliğ şerhinde adresim kapalı olduğu için kapıcıya bilgi vererek taşındığım ancak muhtarlık kaydım olmayan muhtara ihbarnamenin bırakıldığı ve kapıya not yapıştırıldığı yazılıydı. Kapımda hiçbir not görmedim. Derhal işverene önceki ihbarnamenin tarafıma ulaşmadığı işçilerin işe başlamaya hazır olduğunu ihtarname çekerek işverene bildirdim ve işçilere yarın hemen işyerine çalışmaları için gitmelerini bildirdim. İşçiler işe gittiler ancak iş akitlerinin fesh edildiğini bildirmişler. Dava açtım. Bilirkişi raporunda, usulüne uygun tebligata rağmen işçilerin işe başlamadığından davanın reddi gerektiği yazılı. Rapora itiraz edeceğim. Cevabını net bilmediğim 1. Muhtarda kaydım olmamasına rağmen muhtar tebligatı alabilir mi? (Eski büro adresimin bağlı bulunduğu muhtarlıkta halen kaydım varken yani işyeri Mernis kayıtlarım eski muhtarlıkta)
2. Kapıcıya bilgi verilip muhtara mı tebligat bırakılır, yoksa kapıcı tebligatı almak istemezse mi muhtara bırakılır, özellikle değişiklikten sonra yönetmelikte önce kapıcı yönetici vs kişilerin tebligatı almamış olması gerekmiyor mu?