Mesajı Okuyun
Old 24-05-2014, 15:48   #1
Konuk

Karar üç yıl önce boşandığım azerbaycan vatandaşı eski eşimden iki çocuğum için mahkemece uygun görülen nafaka yı alamıyorum.

Merhaba.eski eşim Azerbaycan vatandaşı kendisi on yıldır Azerbaycan da yaşıyor ben çocuklarımla Türkiye de yaşıyorum. Türkiye de 1998 yılında evlendik.17 ve 15 yaşında iki kız çocuğumuz var.2011 yılında resmen boşandık.kendisi Azerbaycan xxx bakanlığında ziraat mühendisi olarak çalışıyor.Türk mahkemeleri 250 TL. nafaka bağladığı halde nafakayı alamıyorum.Kendim on yıldır özel sektörde asgari ücretle çalışıyorum.Boşanma avukatım Azerbaycan la anlaşmamız olmadığı için alamayacağımı söyledi.Ben on yıldır kendi ayakları üstünde durmaya çalışan bütün maddi sıkıntılara rağmen iki kız çocuğu okutan bir anneyim.On yıl boyunca babalarının hiç bir maddi yardımı olmadı.Bahanesi kendisinin de maddi sıkıntı da olması.Kredi borçlarım var ve aşırı maddi sıkıntı içindeyim.Babalarının da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini istiyorum.Bana yardım ederseniz minnettar kalırım. Saygılarımla...