Mesajı Okuyun
Old 20-05-2009, 13:06   #5
Armağan Konyalı

Alıntı:
Gerek kendi meslek yaşamım gerekse yakın meslektaşlarımdan araştırdığım kadarı ile itiraz veya itiraz kanun yolu ile sonuç alabilen bir avukata rastlamadım.
Benim deneyimlerim o kadar karamsar değil: İtiraz yolu ile sonuç alabiliyorum. Şimdiye kadar açıkça kanuna aykırı olan konularda hiç bir itirazım sonuçsuz kalmadı.

Koğuşturmaya yer olmadığına ilişkin kararların hepsine Karşıyaka Ağır Ceza Mahkemesinde yerli yersiz itiraz ettim. Haksız itirazlarım tatmin edici gerekçelerle kabul edilmedi. Haklı itirazlarımın hepsi kabul edildi.

Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin kararların hepsine İzmir Ağır Ceza Mahkemesinde yerli yersiz itiraz ettim. Haksız itirazlarım tatmin edici gerekçelerle kabul edilmedi. Haklı itirazlarımın hepsi kabul edildi.

Tek hakimli idare mahkemesi kararlarına itirazlarımda da İzmir Bölge İdare Mahkemesi doğru kararlar verdi.
Alıntı:
Adaletin gereği gibi tecellisi yani artık evrensel hale gelen"adil yargılanma hakkı" acaba mahkemelerin iş yoğunluğu,personel yetersizliği gibi ilkel nedenlere kurban ediliyor olabilir mi ?
İtiraz yolunun diğer kanun yollarından farklı durumda olmadığı kanısındayım.

Saygılarımla