Mesajı Okuyun
Old 15-02-2010, 14:54   #5
Av.SÖZEN

sayın demirtaş karardan şu bilgiyi ekleyerek devam edeyim, diğer kooperatif üyelerinden yapılan masraf kesintilerinin başkan ve yardımcısından yapılmadığı kararda belirtilmiş;fakat başkan bu masraf kesintisinin yapılmamasını yardımcısının teklifine rağmen kabul etmemiş ancak yardımcısının yinede bu kesintiyi yapmadığı belirlenmiştir, başkan ise yapılan takip sonucu bu olaydan haberdar olmuş ve kendisinden yapılmayan kesintilerin tümünü ödemiştir. benim merak ettiğim ise kooperatif yönetiminde yeralanların sorumlulukları müteselsilmi yoksa şahsimi? ki olayımızda yardımcının yaptığı işlemden ötürü başkan ve yardımcısı eşdeğer cezayı almışlar ve yardımcısının cezası ertelenip 1 yıl denetime tabi olurken, başkanın cezasında hükmün açıklanmasının geri bırakılması ve 5 yıl denetim süresi öngörülmüş. yaptığım incelemede müteselsil sorumluluğa dair yasal bir dayanak bulamadım , bu konuda ve değindiğim diğer hususlarda ekleyebileceğiniz ekstra bir konu varsa paylaşmanızı rica edicem bu ricam diğer arkadaşlarımız içinde geçerli )