Mesajı Okuyun
Old 07-06-2002, 01:10   #17
seyyah

merhaba,
nedense konuyu sigara içmeyenler konuşuyor... çorbada tuzumuz olsun, bir iki kelam da biz edelim...
geçen gün bizim oğlanın oyuncak arabasının bir parçası kırılmış, baba şunu bir hallet deyip kırılan parçayla birlikte oyuncağı elime tutuşturdu. japon yapıştırıcı falan ne varsa denedim, kırılan parça yerine oturmuyor. japon yapıştırıcıyı kül tablasının hani şu sigara tutuşturulsun diye yaptıkları çentiğe sıkıştırmıştım. bir-iki damla tabladaki sigara külünün üzerine düşmüş. inanılmaz, adeta bir beton, o kadar sağlam bir yapı oluşmuş!.. o anda ampul yanıverdi, oyuncaktan kırılan parçayı kırıldığı yere iğreti bir şekilde yerleştirdim, sigaramdan -tekel 2000- derin bir iki nefes çekip ucunda oluşan ve uzayan külü, oyuncağın kırılan parçasının kenarlarına serpiştirdim, sonra da japon yapıştırıcıyı -aman biraz uzaktan yoksa tüp hemen yapışıyor- damla damla gezdirdim, valla oyuncak eskisinden sağlam oldu. gördünüz mü sigaranın yararlarını?!..
hayat bir karşıtlıklar manzumesi, üstelik oluştuğu günden beri böyle, hukuk düzenleri de öyle, sigara sağlığa zararlı falan ama gördünüz işte iki nefes hem bizim oğlana mahçup olmamı engelliyor, hem de böyle ciddi konuların konuşulduğu ortamlara "kışkırtıcı light" yazılar gönderecek denli stresimi alıyor...
bence bunu çok fazla kafaya takmayın, yoksa devlet sağlığa zararlı diye üretip dağıtımını yaptırdığı kurşun içeren benzini de yasaklar, yeşil benzinle işleyen araba alacak paramız olmadığı için eski arabayı kümes yapıp yürürüz!...