Mesajı Okuyun
Old 10-05-2007, 19:17   #15
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

senette zaten bir miktar borçluydum sadece aradaki sözlü anlaşma gereği vadesi gelmemişti. Borçlu olduğum rakamı ödedim. Vadesinden önce ödemek beni zarara soktu.

Senedin tahrifi konusuna gelince; Senedin arka yüzüne dikey gelecek şekilde teminat senedi olduğu ve neyin teminatı için alındığı yazılmıştı. Bu kısım kesilmiş. Ve kesilen kısma yazılar denk gelmiyor.

Elimde ödenmiş önceki senet var. Bu senette de aynı ibare var. Fulaj izi incelemesinden aynı anda imzalandığı gayet rahat anlaşılır. Bu hakkımı aramayacağım da garanti edilemez. Benim problemim Meslektaşımın yaptığı.

Alacaklıya gelince. Tahsilatlar şirket adına yapıldı. Bana fatura kesmediler. KDV ödemeleri lazım. Vergi dairesine bir şikayet yapılması halinde kaçırılan verginin 50 katı kadar ceza veriliyor. Rakam 45.000.-YTL
%18'inin 50 katını hesaplayın. Bu ceza şirkete geldiği zaman Avukatın durumunu düşünün. Tahsilatların şirket adına yapılmaması gerekliliğini şirkete hatırlatması gerekmiyor mu?

O kadar da çaresiz ve sineye çeken biri değilim. Zamanını bekliyorum.Avukatın davranışında delilimin olmadığını belirtmiştim.

Sadece tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim. Benzer olayları yaşayan meslektaşlarımız var. Asıl hata yapmam diyen hata yapar. Saygılarımla.