Mesajı Okuyun
Old 22-05-2003, 15:04   #10
tiny lady

mumkunse ben de şunları anımsatmak istiyorum. Oscar Wilde ve [İsim Kapatıldı-Site Yönetimi], benim çok sevdiğim edebiyatçılardır.birinin hikayeleri, diğerinin şiirleri,yazıları.
[İsim Kapatıldı-Site Yönetimi], harika bir yazardir.aynı zamanda eşcinseldir.ama toplumun içine çıkıp bas bas bağırmadı "ben eşcinselim" diye.ve bunun kavgasını vermiyor.eşcinselliğini insanların gözüne sokmuyor.biz sadece biliyoruz.
eşcinselliklerini ve "seks işçiliklerini" meşrulaştırmak,bundan gayet iyi derecede para kazanmak isteyen bir güruh dernek kurmak istiyor.buyolla iyi rant elde edenler meşrulaşmak istiyor hep. [İsim Kapatıldı-Site Yönetimi], değil.
hukukçu bakış açısıyla , genel hukuk normlarına dayanarak"evet onlar da insan.her insan gibi dernek kurabilirler.bu en temel haklarıdır." diyebiliriz.ama bu kolaycılık olur.bir hukukçu olayın aynı zamanda sosyal, psikolojik,ahlaki boyutlarına bakmalı.olayı salt hukuk böyle diyor diyerek bitirmemeli.
eşcinsellik hastalık kapsamından çıkarılmış 1980'li yıllarda WHO tarafından.
bir tercih çoğu zaman.tercih ise eğer ne için tercih ediliyor?geçen yıllarda travesti bir genç şöyle demişti:" doğudan geldim.yapacak bir iş yoktu.para kazanmam lazimdi. bu yolu seçtim.çok para kazanıyorum." gibilerinden.