Mesajı Okuyun
Old 11-03-2009, 23:42   #10
Admin

Sayın Av.Alper UYSAL'ın 9 nolu mesajında belirttiği görüşüne katılma imkanı bulamıyorum. Olayımızdaki taşınmazın 6570 sayılı yasaya tabi olduğu inancındayım ve hal böyleyse kiralayanın tek taraflı fesih ile sözleşmeyi sonlandırması veya kiracıyı herhangi bir gerekçeyle fuzuli şagil sayması mümkün değildir. Bu nedenle böyle bir ihtar çekilmesinden sonra dahi bu gerekçeyle açılacak bir tahliye davası da reddedilecektir kanaatindeyim.

Öte yandan Sayın Uysal'ın 6 nolu mesajına katılıyorum, zira bu mesajda belirtilen ihtarın BK.260'a atfen çekilecek bir ihtar olduğunu düşünüyorum, bu durumda da borç ödenmezse 30 gün sonunda tahliyenin mahkemeden istenmesi mümkün olabilecektir.

Ancak sanırım bir de 2006 ve 2007 dönemindeki kira borçları istenebilir mi diye de düşünmemiz gerekiyor. Hafızam beni yanıltıyor da olabilir ancak sanırım Yargıtay'ın kira sözleşmesinin üzerinden bir tam dönem geçtikten sonra daha eski yıllara ilişkin kira borcunun istenemeyeceğine dair bir içtihatı vardı?

Not : Lütfen konuyu karşılıklı fikirlere saygı duyarak ve üslubu sertleştirmeden konuşalım, bu nitelikte olmayan mesajları forumdan kaldırdım. Herkese anlayışı için şimdiden teşekkür ederim!