Mesajı Okuyun
Old 16-01-2007, 13:49   #11
Av.Orhan

Sayın Ecealtunay işin doğrusu birisinin bu işin sonunu merak etmesini bekliyordum. Av. Orhan KAYA'nın bana anlattığı kadarı ile anlatmaya çalışayım;
İşin aslı sonradan anlaşılıyor. yaşlıca bir kadın kapıda hırzısı aniden görünce "hırsız var" diye bağırıyor hemen sonra da bayılıyor. bu bağırma sesini başka bir yaşlı teyzemiz duyuyor oda balkona çıkıp hırsızı görmediği halde "hırzısı yakalayın" diye bağırıyor. (evinde ilk gören kadın hala baygın yardım eden yok) bunu duyan göbekli ( bu ayrıntı önemli) bakkal amcamız apartmanın kapısına doğru koşuyor "vay namussuz hırsız" diyip tepkilerini dile getirdikten sonra apartman kapısında hırsızla karşılaşıyor. uyanık hırsızımız kendisi için gelindiğini anlıyor "yakalıyabildinmi" diyerek amcamıza soruyor. amcamızdan olumsuz cevap alan hırsız ben kaçarken gördüm diyor ve hep beraber karakol istikametine doğru koşuyorlar.yaklaşık 15 dakika koşuyorlar fakat her dakika daha diri vatandaş kalabalığa katıldığından hırsız bir türlü peşindekileri atlatamıyor. kendisi için gelip gelmediklerinden de emin değil koşuyuda bırakamıyor.
Amcamız aşırı kiloları nedeni ile yarı yolda kalıp koşuya devam edemiyor. İşte karakolun önünde durdurulan kalabalık bu ahali. Hırsızdan başka kimse gerçeği bilemediğinden işin aslının öğrenilmesi 4 saati alıyor. ( yaşlı teyzemizin durumu iyi fakat ayılınca polise haber vermediğinden işleri uzatıyor )