Mesajı Okuyun
Old 22-02-2011, 17:45   #149
AV.ARZU KILIÇ

Mesleğe başladığım ilk yıllarda bir şirkete hacze gitmiştim... bu ilk ve son haczim oldu sonraki yıllarda hiç icra işi yapmadım.. neyse, borçlu şirket kaçıyordu hacze gittiğmiz yer nişantaşının göbeği adreste başka bir şirket varmış gibi görünüyor ama esas bizim borçlu şirket var şirket yetkilisi hanım da son derece kaba, tehditkar davranan biri.. derken haciz sırasında epey tartışma çıktı polis çağırdım vs derken borçlu şirketin de avukatları geldi borçlu şirket yetkilisinin derdi o adreste olduklarına dair tutunak tutulmaması.. dolayısıyla haricen ben size ödeme yapayım gidin dedi.. olur neden olmasın dedik... bu arada karşı taraf vekilleriyle de gerginlik yaşadık.. bu arada haczi Cuma akşam saatinde yapıyoruz.. haciz memuru parayı kasaya almak istemiyor ki iş çıkmasın.. derken borçlu şirket vekilleri bize zorluk çıkarmak adına ödemenin tarafımıza değil dosyaya yatırılması gerektiğini söyleyip şirket yetkilisini de ikna ettiler.. buna hiç itiraz etmedik zira onların da altına imza koydukları tutanak ile kaçtıkları adreste faaliyet gösterdikleri sabit oldu tam biz çıkarken ne yaptıklarını fark ettiler ve tutanağı iptal etmek istediler ama nafileydi siz misiniz bana zorluk çıkarmak isteyen.. biz kapıdan çıkarken avukatlar müvekkilleri ile ciddi bir tartışmanın içine girmişlerdi... onlar adına üzülmüştüm aslında ama yapacak bir şey yoktu....