Mesajı Okuyun
Old 05-02-2010, 17:48   #132
hukukav

Alıntı:
Yazan altiokebru
Aslında benim stajım sırasındaki acemi bir katip arkadaşın yazdığı zabıt beni çok güldürmüştü, paylaşmak istedim..Zabıt katibi yeni başlamıştı duruşmaya çıkmaya, belki de ilk duruşmasıydı. Hakim söylüyor,o yazıyor. Staj yaptığımız büroda son duruşma zaptına bakarken gözlerimizden yaş geldi. Katip önce normal yazmaya başlamış, sonra yetişemeyip neler neler yazmış..sanığın harita mühendisi olduğunu yazarken "hetire mühendisye", sanığın savunmasında geçen "kız arkadaşım" yerine "kaz arkadaşım","koz arkadaşım" yazmış. "Zina mı yaptık adam bıçakladık,niye peşimizden geliyorsun" yerine "zina mı yapıttı, adam mı bıçkaladı,niye peçisitten geliyorsuç"..ve en son artık iyice ipin ucu kaçmış, hiç bir anlam ifade etmemesine rağmen hala aklımda kalan şu sözler "kabanta beri heke hakrı var!"

Yine savcılık stajımı yaparken incelediğim bir dosyada Mustafa adında bir sanık ve olayda kullanılan muşta var..katip iddianameye, muştanın müsaderesi yerine Mustafa'nın müsaderesine yazmıştı, savcının verdiği müsvetteden yanlış okuyarak..

Yine mübaşir duruşma salonuna tarafları çağırırken "falan ve arkadaşları" diye seslenince yaşlı bir teyze "ben falanım ama arkadaşlarım gelmedi" demişti.

Daha neler neler..Hep gülmeniz dileğiyle..

çok çok güzel, en güldüğüm bu oldu