Mesajı Okuyun
Old 13-07-2010, 15:30   #1
Konuk

Varsayılan Belgelenemeyen geliri olan eşten nafaka istemek

Merhabalar;
Ben 1997 yılında evlendim ve şu anda 11 yaşında bir çocuğum var. Fakat eşim ile özellikle maddi sorunlarımız sebebi ile çok şiddetli kavgalar ediyoruz. bu kavgalar sırasında bana ve aileme küfürler ve hakaretler ediyor. artık bu küfür ve hakaretleri dayanılmaz noktalara geldi. çoğunlukla yaz aylarında birçok kez hiç haber vermeden başka illere gidip var olan paramızı harcayarak beni ve çocuğumu mağdur etti. artık bu habersiz gidişleri ve vurdumduymaz tavırlarına dayanamadığım zamanda da küfür ve hakarete başladı.
Ben de bu sebeplerle artık boşanmaya karar verdim. Fakat eşimin bir işi yok. varlıklı bir ailenin çocuğu olduğundan ailesinin kendisine tahsis ettiği aylık sabit bir geliri var, ailemizin de tüm geçim kaynağı ailesinden gelen bu gelirden ibaret. Bu para her ay düzenli olarak onun banka hesabına yatıyor.
Şu anda benim, eşimin yaptığı bireysel harcamaları sebebi ile de kendi üzerime aldığım bir banka kredisi borcum bulunuyor.
Öğrenmek istediğim konu, eşimden şu anda boşanırsam, kendisinden nasıl bir tazminat ve nafaka talebinde bulunabilirim? aslında şimdiye kadar yaşam standardımız oldukça yüksekti ve çocuğumuzu özel okulda okutabiliyorduk. fakat boşanırsam benim bu yaşam standardını devam ettirebilecek bir gelirim olmayacak ve çocuğum da benimle birlikte madur olacak çünkü eşim boşanmam halinde babasının ona tahsis ettiği geliri benimle paylaşmayacağını söylüyor. eşimin ailesi oldukça varlıklı insanlar. acaba çocuğuma onlardan nafaka talep edebilir miyim? böyle bir durumda yasal haklarım neler olabilir?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.