Mesajı Okuyun
Old 27-05-2009, 16:43   #14
Admin

Alıntı:
Yazan av_fguz
Bence hukukçu okumayı yazmayı iyi bilen ve sonucunda da iyi anlamayı bilen kişidir.Ya da öyle olmalıdır diye düşünüyorum.Bir çok forumda öyle yazılar görüyorum ki yazanların hukuk fakültesi mezunu olup olmadığını merak ediyorum.Hızlı yazarken belki bir harfin yerine bir diğerine basıp hatalı bir kelime yazabiliriz ve bu da gözümüzden kaçabilir.Buna bir diyeceğim yok.Ama çoğu meslektaşımın dilbilgisi kurallarına uymadan yazdığını görmek üzücü.
Yukarıdaki eleştirinize katılmamak imkansız. Ayrıca THS yönetiminin de arka planda sıkça "kötü yazılmış" mesajları ayıkladığını (ve yazanları uyardığını vs.) düşünürseniz, sizin forumda gördüğünüz ne yazık ki buzdağının görünen yüzünden ibaret ve işin arka planı tahmininizden de kötü durumda.

Ancak "bu Şekİlde bİr bÜyÜk bİr kÜçÜk" harf yazan meslektaşlarımızı bu eleştirinin dışına almak isterim zira bu yazım şekli genellikle internet acemiliğinden kaynaklanıyor. İnternet etiğine göre BU ŞEKİLDE TAMAMI BÜYÜK HARFLERLE YAZILAN mesajlar bağırmak anlamına geldiğinden, forum mesajlarında bu tarz mesajlara sıcak bakılmıyor ve forum programı da bu şekilde yazan acemi üyelerin mesajlarındaki harfleri küçültmeye çalışıyor. Ancak program Türkçe harfleri tam algılayamadığından, metnin bir kısmı küçük bir kısmı büyük kalabiliyor. Dolayısıyla böyle bir mesaj gördüğünüzde üyemizin internete yatkın olmaması nedeniyle mesajı TAMAMI BÜYÜK HARFLERLE yazdığını ve forum programının da başarısız bir küçültme işlemi yaptığını varsayabilirsiniz.