Mesajı Okuyun
Old 14-05-2013, 15:10   #5
janveljan

Dikkat performans düşmanları siziii

Ben de bir mail atıp bu kısıtlamanın gerekçesini sormayı düşünüyordum ki değerli meslektaşımız Tevrat bey sormuş ve cevabını almış.
Ama cevap biraz eksik gibi geldi bana, asıl cevap aşağıdaki gibi olmalıydı bence ne dersiniz

Alıntı:
Sayın Uyap Kullanıcısı Avukat Janveljan

Bildiğiniz üzere Avukat portalın v3.30 sürümüyle, avukat portal işlemleri ücretsiz hale getirilmiştir.

Bu durumun bizi ne kadar müteessir ettiğini tahmin bile edemezsiniz. Biz sorgulama başı ücretleri arttırmaya, dilekçe gönderimi, dava açma gibi işlemleri ücretli hale getirmeye, avukatların Uyap’ta geçirdikleri sürelere kısıtlamalar koymaya hazırlanırken siz avukatlar lehine yapılan bu değişiklik bizde tam bir şok etkisi yarattı.

Bilgi işlem dairesindeki arkadaşlarla yemeden içmeden kesildik. Ne yapsak etsek de siz gereksiz avukatları Uyap tan uzaklaştırsak diye düşünürken cingöz bir arkadaşımızın aklına “safahat sorgulamasına akşam 6 dan sonra izin verelim, böylece saat 4 te 5 te bürodan çıkıp boğazdaki yalılarında viskilerini yudumlamaya giden avukatlar , saat 6 ya 6,5 kadar büroda beklemek zorunda kalsınlar, dosyalarındaki değişikliklere zamanında müdahale edemesinler” fikri geldi.
Nispeten daha az cingöz bir arkadaşımız “ ee peki bu kısıtlamanın bahanesi ne olacak” diye sorunca, maaile “sistem performansını yükseltme bahanesiii” diye sevinçle bağrıştık.

Durum böyleyken böyledir.
Ayrıca bu uygulama geçici bir uygulama değil gayet kalıcı ve genişlemeye meyyal bi uygulamadır, demedi demeyin.
Sizi performans düşmanları siziii.

İyi günler dileriz.
Adalet Bakanlığı
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Yazılım Destek Şube Müdürlüğü