Mesajı Okuyun
Old 17-03-2002, 18:03   #1
Hasan

Varsayılan Apartman Aidatı

Merhaba! 150 daireli yeni kurulmuş ya da yapılanmasını yeni tamamlanmaya çalışan bir sitede 11 aydır kiracı olarak oturmaktayım. bu sürecin özellikle ilk 8 ayında geçici yönetim adı altında kurulan yönetim ve uygulamaları ile ilgili uzlaşmazlıklarım var. bu site yönetimi, daha çok yaklaşık 75 daireye sahip olan bir kaç kişiden oluşuyor ve kararlar onların beklentisine uygun olarak alınıyor.geçen eylül ayına kadar, yeni kurulu bir site olmasından dolayı boş olan dairelerden aidat toplanmadığını öğrendim. kiracı olarak yeni kurulan sitenin yapılanmasına katılmak zorunda kalmaktan rahatsızım. ocak ayının 15'inden itibaren yeni bir site yönetimi kuruldu ve bu yönetimde her ne kadar yatırım ve genel giderlerin ayrı ayrı toplandığını dile getirselerde ben bu konuda hiç bir bilgilendirmeye sahip olmadığımdan bu durumdan emin dehilim. aidat bedellerinin ne şekilde kullanıldığını öğrenebilmek amacıyla son 3 aydır aidatımı ödemedim. uzun zaman önce bir bildiri asacaklarını söylemelerine rağmen bu henüz gerçekleşti. asilan aylık gider toplam 3-4,5 milyar arasında olmasına rağmen 150 daireden toplanan aidat miktarı 6 miyar olduğunu öğrendim. bu şekilde aidat belirlenmesi döğru bir yöntem mi? ve ben aidatın düşürülmesi için ne yapmalıyım. ayrıca yangın söndürme cihazı vb. bana göre demirbaş cihazların kiracılar tarafından karşılanması doğru mudur? ben aidatlarımı ödemeli miyim?
en kısa sürede yardımcı olabilirseniz sevinirim.
teşekkürler!