Mesajı Okuyun
Old 23-05-2007, 17:04   #94
Emin Cihan UYSAL

Karar

Alıntı:
Yazan tiyerianri
kanıt 1- bizzat özel bir üniversitede okudum.
kanıt 2- şu anda çok yakın bir akrabam benim mezun olduğum özel üniversitede okuyor ve yaz okuluna kaldı.Ders başı ücreti 1000 ytl.
Siz veya yakınınız kıbrısta filan mı okudu veya okuyor? Eğer Türkiye'de ise bu uygulamanın çok şaşırtıcı ve fahiş olduğunu belirtmek isterim.Çünkü bir dersten kalan bir öğrenci arkadaşım neredeyse kaldığı dersi alabilmek için yıl boyunca ödediği tutarın yarısını da yaz okulunda,üniversitesine gümüş tepside sunmuş oluyor.Ama şu zihniyenize de muhalifim:

Alıntı:
Yazan tiyerianri
"iyi hukuk eğitiminden hatta eğitimden bahsetmek bence mümkün değil."

Bu sözünüzle bütün vakıf üniversitelerini genellemiş ve bütün vakıf üniversitelerinin hukuk eğitimine hatta bütün eğitimine görmeden ve tecrübe etmeden de olsa laf etmiş oluyorsunuz. En azından benim okuduğum okulun eğitimi üst düzeydeydi ve hocaları inanılmaz akademisyenlerdi. Bunu sizin şansızlığınız olarak yorumluyorum ama bütün okulların eğitimine de sıfat takmanızı doğru bulmuyorum.Başında da dedim, amacım vakıf üniversitelerini yermek ya da övmek değil ancak sizin yaptığınız da insanları vakıf üniversitelerine karşı sağduyusuz bırakmaktır. Genelleme yaparak her vakıf üniversitesine aynı değeri veriyorsunuz.Üzülerek, sizin düşüncenizin adalet olgusundan uzak olduğunu belirtmek istiyorum. Benzetme yapacak olursam:

Kendisini kanunun öngördüğü çerçeveler içinde savunarak, karşısındaki insana tehdit oranında zarar veren kişi ile, kasıtlı olarak bir insanı yaralama saikiyle hareket eden ve ona zarar veren insanı aynı kefeye koyuyorsunuz. Bu da adil bir yargılama olmayacaktır.

Kanıtlar- TCK m.25 , TCK m.86 .Maddelere bakarsanız bilgilerinizi taze tutmuş olur ve beni daha iyi anlamış olursunuz. Saygılarımla..