Konu: facebook
Mesajı Okuyun
Old 22-11-2007, 22:06   #30
üye18721

Net ortamında o kadar çöpçatan! sitesi var ki face book onların yanında oldukça masum kalır.Benim face book hakkındaki gözlemlerim; çok çocuksu bir site olması,katılanların yaşı itibariyle değil, hangi yaşta olursa olsun,üyelerin içindeki o büyümemiş çocuğu ortaya çıkarması nedeniyle.. Katılanlar açısından zararsız bir site gibi gözükse de herkesin ulu orta bütün geçmişini,ilgi alanlarını,zaaflarını,v.s ortaya içtenlikle döktüğü için bu bilgilerin- leh ve aleyhe- çeşitli şirketler tarafından özellikle işe alınmada aranacak kriterler bakımından kullanılabileceğini düşünüyorum.Diyelim ki bir Şirkete eleman alınacak; ve bunun için ilan veriliyor;İlan üzerine şirkete başvuran kişinin cv'sindeki olumlu özellikler(Başarılı bir eğitim yaşamı gibi)ve mülakatta kişi hakkında edinilen olumlu izlenim sonucu kişinin işe alınmasına karar veriliyor. Mezkur şirketin Personel Müdürü, merak üzerine son zamanlarda popüler hale gelen bu sitede bu kişi var mı diye üye kayıtlarına bakıyor ve işe alınma koşulları bakımından son derece olumlu bir portre çizen kişinin; bilgilerine girince son derece olumsuz izlenimler edinebiliyor!Çok ekstrem bir örnek diye mi düşünüyorsunuz?