Mesajı Okuyun
Old 17-10-2011, 10:28   #2
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Konuk
selamlar
haziran 2010 tarihinde özel bir görüntüleme merkezinde rahim filmi çektirdim.sonuç bir raporla birlikte verildi.tüplerim kapalı olduğu için doktorum tüp bebek merkezine yönlendirdi.2 başarısız sonuç alınca merkezimi değiştirmeye karar verdim.yeni merkez sgk anlaşmalı olduğunda devletten heyet raporu çıkarmak istedim.elimde bulunan rahim filmi yıpranmış olduğundan aynı örneğinden 1 tane daha istemek üzere görüntüleme merkezini aradım ve rahim filmimin arşivlerinde arayıp bulamadıklarını o tarihe ait harddisklerinin çökmüş olduğunu söylediler.mart ayında ameliay olup tüplerimi aldırdığım için yeniden film çektirme şansım yok.uğradığım maduriyeti maddi tazminat olarak alabilir miyim.görüntüleme merkezi müdürü filmleri saklama zorunluluklarının olmadığını belirtti.böyle bir durum var mı?ilginiz için şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar..

Sayın Konuk, özel merkeze tetkik için gönderilip film çektirdiyseniz ve sonucunda size cd verildi ise, özel merkez size daha önce çekilmiş ve size verilmiş film için sorumlu değildir.

Ancak şu şekilde bir önerim olacak, mart ayında olduğunuz ameliyatın, hangi hastanede olduysanız oradan dilekçe ile tam dosyasını ve ameliyat raporunu alabilirsiniz. Bu dosyadan istediğiniz bilgilere ulaşabilir ve yeni merkezde size daha rahat bir tanı ve tedavi uygulanabilir. Size verilecek olan rapor güncel olmalıdır, geçmiş rahim filmine yönelik rapor verilmesi zaten uygun değildir. Şu anda verilecek raporun şimdiki rahatsızlığı içermesi uygun olandır.

Geçmiş olsun dileklerimle.