Mesajı Okuyun
Old 06-11-2013, 17:36   #4
Admin

Alıntı:
Yazan twilightxxx
Çok teşekkürler. Neden 13 gönderdim ben de bilmiyorum. Hata yapmışım. Bu hatayı kefil itiraz etmeden evvel nasıl telafi edebilirim?
Bir de mesajınızda "ilk yaptığınız takipte de muacceliyet uygulamadıysanız" demişsiniz. Bunu tam anlamadım. İlk takipte 7 günlük itiraz, 30 günlük ödeme süresi verdim. Tahliye talepli olarak takibi açtım. Bunun dışında başkaca bir talepte bulunmadım.
Ayrıca, dediğiniz gibi Kasım ayı için açacağım yeni takipte, kiracıya örnek 13 kefile de örnek 7 göndereceğim.
"Muacceliyet uygulamadıysanız" derken ilk takipte sadece ödenmeyen ayı istediyip, dönem sonuna kadar olan tüm kirayı istemediyseniz demek istedim.

Zaten yeni BK gereğince konut kiralarında artık muaccel olmuş kirayı talep edemiyorsunuz ama işyeri kiracısı olduğundan talep etmiş olabilirsiniz diye hatırlatmak istedim. Eğer dönem sonuna kadar olan tüm kirayı ilk takipte istediyseniz ikinci takibi yapamazsınız ama ilk takipte sadece kasıma kadar olan ödenmeyen ayı (ayları) istediyseniz (mesela ekim), o zaman ikinci takibi yapabilirsiniz.

İlk takipteki hatayla ilgili şu aşamada birşey öneremiyorum. Takibi yapmışsınız, ödeme emri de gitmiş. Eğer kefil şikayet yoluna gidecekse zaten gitmiştir, bu durumda ödeme emri iptal olur, siz de daha sonra doğru ödeme emrini gönderirsiniz. Kefil şikayet yoluna gitmemişse zaten takip kesinleşeceği için ondan sonraki aşamada problem çıkmaz diye düşünüyorum. Ola ki haciz vs. aşamasında memur hatayı farkedip pürüz çıkarırsa o zaman kefile tekrar ödeme emri çıkartmayı düşünebilirsiniz, bence şu anda yapmanız gereken beklemek. Şu aşamada atacağınız yeni bir adım dosyayı daha da karıştırır diye düşünüyorum.