Mesajı Okuyun
Old 06-01-2012, 13:57   #28
Gemici

Alıntı:
Yazan Gamze Dülger
Güzel sözleri severim.

İnsana "Bunları biliyordum, ancak ne kadar güzel ifade edilmiş!" hissi yaratıyor.

Ben de eklemek istedim.

Saygılarımla

Mutluluk, gençlikte beklenmedik şeylerde, yaşlılıkta ise alışkanlıklarda aranır. P. COURTY

Umut sadece eziyetin süresini arttırır.
Friedrich Wilhelm Nietzsche

Erdem, bir kötülüğü yapmamak değil, işlenmiş kötülükleri bağışlamaktır.Çiçero

Hoşgörünüzü tutumlu kullanın. Çünkü ona muhtaç olanların sayısı çok fazladır.Albert Camus

Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır.Necip Fazıl Kısakürek

Unutma ki, yüksekte yer tutanlar, asağıdakiler kadar emniyette değildir.Şeyh Edeb Âli

Olsa ile bulsayı ekmişler, hiç bitmiş.Türk Atasözü

Bütün mutsuzluklar, yokluktan değil çokluktan ileri gelir.Tolstoy

Düşünmeden öğrenmek zaman kaybetmektir.Konfüçyüs

Yiğitlik intikam almak değil , tahammül etmektir.Shakespeare

Dünyada hiçbir şey insanı kin besleme duygusu kadar yıpratmaz.Friedrich Wilhelm Nietzsche

İnsanlar çıkarları için hakları için olduğundan daha gayretli savaşır.
Napolyon

İnsanın ileriye dönük doğru kararlar alması, hesabının olmadığı bir bankadan para çekmesine benzer.Oscar Wilde

Uşağım bile olsa, yanlışlarımı düzelten efendim olur.
Johann Wolfgang von Goethe

Sevildiğin yere sık gidip gelme, kalkar muhabbetin itibar olmaz.
Şeyh Edeb Âli

Muhafazakarlık nedir? Eski ve denenmişe hayran olmamak, yeni ve denenmemişe muhalif olmak değil midir?Abraham Lincoln

Düşmanlarınızı daima bağışlayın, hiç bir şey onların bu derece canını sıkmaz.Oscar Wilde

Yürüyen bir aptal, oturan iki akıllıdan daha çok yol alır.Çin atasözü

Delilik, aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir.Albert Einstein

Ancak bir deve iğnenin deliğinden geçtiğinde büyük bir insan seçimle iş başına gelebilir.Adolf Hitler

Zamanı geldiğini düşündüğünde oğlunu evlendir, kızını ise ilk fırsatta.
Benjamin Franklin

Haksızlığa uğramak, haksızlık yapmaktan iyidir.Socrates

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.Necip Fazıl Kısakürek

Beni öldürmeyen şey beni güçlendirir.Friedrich Wilhelm Nietzsche

Para ve insan arasındaki karşılıklı ilişki şöyledir: İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın.Benjamin Franklin

Herkes hata işleyebilir, yalnız ahmaklar hatalarında ısrar eder.
Çiçero

Düşünmeden konuşmanın cezası sonradan düşünmeye mahkum olmaktır.Thomas Alva Edison

Para herşeyi yapar diyen adam, para için herşeyi yapan adamdır.
Benjamin Franklin

Moda denilen şey o kadar çirkindir ki, onu her altı ayda bir değistirirler.Oscar Wilde

Düşmanlarınmı var? Güzel. Bu demektir ki hayatında birşey için, bir zaman ayağa kalktın.Winston Churchill

Sadece iki şey sonsuzdur, evren ve insan ahmaklığı, ilkinden o kadarda emin değilim.Albert Einstein
18-01-2009, 02:19
1. Hitlerin isminin 1923 senesindeki 'Hitler Darbe Teşebbüsüne' karşı çıkmış olan ve 1933 senesinde Nazilerin Almanya'da devlet yönetimini ellerine geçirmeleri üzerine Preußischen Akademie der Wissenschaften'daki ( Prusya Bilimler Akademisi) görevini bırakan ve ABD'ye göç eden Albert Einstein'ın isminden sonra gelmesi bir talihsizlik olmuş.
2. Bilime ve insanlığa hizmet etmiş değerli insanların arasına, milyonlarca insanın ölümüne yol açmış, milyonların gaz odalarında öldürülmelerine sebep olmuş bir diktatörün isminin girmiş olması ikinci bir talihsizlik,
3. Hitlere ve onun sözüne karşı çıkmamın düşünce özgürlüğü ile bir alakası yok; Nazi faşizmi milyonlarca insanı ölüme gönderen bir ideoloji, bir düşünce ve bir eylem biçimidir. İnsanlığa değer vermeyen, herkesi kendisi gibi olmaya zorlayan, kendisi gibi olmayanları ortadan kaldıran bir diktatörlük özleminin ürünüdür. Bu düşüncenin sadece bir düşünce olmadığını ve insan hayatını hiçe sayan bir eylem, bir insanlık suçu olduğunu, son zamanlarda Alman kamuoyunu meşgul eden ve 'döner cinayetleri' olarak adlandırılan cinayetler serisi gösterd. 2000 - 2006 seneleri arasında 8 i Türk 9 kişi sırf yabancı oldukları için Neo-Nazi bir grup tarafından öldürülmüştü.
4. Ancak bir deve iğnenin deliğinden geçtiğinde büyük bir insan seçimle iş başına gelebilir sözünün yorumu şudur: 'Büyük insan işbaşına gelebilmek için seçimden başka yollara başvurmalıdır' Bu başka yolların Türkçesi ise darbedir, zor kullanmadır, hiledir. Ne yazık ki ne darbe ne zor ne de seçim hileleri büyük insanı işbaşına getirmez, sadece büyük olduklarına inanan ve büyüklüklerini güçlerine ve çevresindeki şakşakçılara borçlu olan diktatörleri işbaşına getirir.

Saygılarımla