Mesajı Okuyun
Old 12-07-2002, 10:22   #6
Emin GÜNEŞ

Varsayılan Sınav hiç bir zaman olmasın.

10 yıllık avukat olarak ben de sınava sonuna kadar karşıyım. Bir kısım meslektaşlarımızın önünün kesilmeye çalışılması adalet ve eşitlik ilkelerine aykrıdır. Bu uygulamanın ülkemizde bir örneği Sanırım Serbest muhsabecilik belgesi alınmasında var. Bu uygulamaların amacının mesleğe yeni katılacakları kısmen elemekten başka ben hiç bir faydasına inanmıyorum. bu da fayda kabul edilirse. Bana göre bu sadece adalete aykırı değil ahlak kurallarına da uygun değildir.
Bir mesleğin adayı, adaylık süreci içerisinde, eğitim sürecinde her yönüyle mükemmel yetiştirilmeye çalışılmalı. Bu süreçte yetersiz olanlar elenmeli. Buna kimsenin bir diyeceği olamaz. Devlet istihdam edeceği kişilerin ihtiyacını karşılaycak kadarı arasında yarışma sınavı açabilmeli. Ancak Diploma almış bir kişinin sınava katılması kadar saçma bir şey olamaz.
SINAV YAPILACAKSA O ZAMAN SINAVDA BAŞARISIZ OLANLARIN DİPLOMALARI İPTAL EDİLMELİ, DİPLOMA VERENLER HAKKINDA DA SAHTE DİPLOMA DÜZENLEMEKTEN DAVA AÇILMALIDIR.
Biliyorum bazı arkadaşlar bu düşüncemi saçma bulacaklardır. Ancak yine de "sınav" kadar saçma olacağını sanmıyorum. Saygılarımla
Av. Emin GÜNEŞ