Mesajı Okuyun
Old 27-02-2013, 18:14   #1
irem

Varsayılan iş mahkemesinde hakiminkesin süre verdiği ve tanığa tebligat yapılamadığı gerekçesi ile tanığı dinlemekten vazgeçmesi

merhabalar. iş mahkemesinde işçi vekili olduğum bir davada dava için tek tanığım olan şahsın ilk önce bildirdiğim adresine tebligat yapılamadı bunun üzerine yeniden adras bildirmem için tarafıma kesin süre verildi. kesin süre içerisinde ben yeniden adres bildirdim bildirmiş olduğum adresi tanığı arayarak da doğrulattım. tanığın tüm postaları bu adrese geliyormuş fakat duruşmaya çıktığımızda tanığa tebligat yapılamadığı, bu hususta tarafımıza kesin süre verildiği dolayısıyla hmk gereğince artık tanığın dinlenilmesi mümkün olmayacağından tanığı bir sonraki celse hazır etme yolundaki talebimizin reddine karar verildi. bu arada duruşma tarihinden daha ileri bir tarihte talimatla dinlenecek davalı tanıklarının ifadeleri beklenmek üzere diye de bir ara karar kuruldu yani biz tanığımız gelmiyor diye davayı da uzatıyor değiliz. Zaten bir celse karşı tarafın tanıkları için uzamış ancak bizim tanık hazır edilmesi yolundaki talebimizi reddediyor. ayrıca biz kesin süre içinde adres bildirdik kesin süre tanığın hazır edilmesi için verilmedi.postada oluşan sorunun bize fatura edilmesi gerçekten ilginç! bu konu ile ilgi ne yapabilirim? iş mahkemesinde gerekirse tanığın zorla getirilmesine bile karar verilebiliyor ayrıca savunma hakkımızın kısıtlandığı kanaatindeyim. bu konu ile ilgili davayı uzatma kastı taşımayan durumlarda kesin sürenin bile esnediğini de içerebilecek kısacası bu durumda benim tanık için hakimi ikna edebileceğim YARGITAY KARARLARINA da ihtiyacım var.