Mesajı Okuyun
Old 19-12-2006, 01:49   #16
ömer adaleti

Alıntı:
Yazan YILMAZ GÜNEYTEPE
Polis memurunun savcıları sert bir şekilde azarlayarak durdurması kabul edilemezdir.Ancak memur yola girenlerin savcı olduğunu nereden bilecektir..bu uygulamanın; canlı hayatın cilveleridir..bence yapılması gereken mumurların diklenmek yerine kibar bir şekilde özür dileyerek olayı bitirmeleri gerekirdi.."benim memuruma bağıramazsın"vs çıkışlarla savcıların iyice tahrik edilmesi memurların saygısızlığı ve iş bilmezliğindendir..Valinin güvenliği önemlidir,ancak savcının da önemli bir makam olduğunu memurların bilmesi gerekirdi..mahkeme tutuklasa bence çok ta yanlış olmazdı....veeee umarım bir Avukatın başına da böyle bir olay geldiğinde Savcılarda görmezden gelmez,sanki Avukat yargı mensubu değilmiş gibi duyarsız ve soğuk davranmazlar... dünya işte
Sayın Yılmaz Güneytepe,
Umarım kibarca yaklaşımın yalnızca yargı mensuplarına ve avukatlara yapılması gerektiği gibi bir düşünceyi kastetmiyorsunuz,eğer öyleyse vatandaşın boynunu büküp ,ellerini birbirine bağlayıp ve devlet(kamu memurları) bize ne yaparsa haklımı demesi gerekiyor,yani bu bir avukatın başına gelse,umarım savcılarda görmezden gelmez demekle,ben vatandaşın yok sayıldığını anlıyorum.Vatandaş;vali için değil. Vali vatandaş için o şehirde mülki amirlik yapıyor.
saygılarımla