Mesajı Okuyun
Old 04-07-2007, 17:03   #11
cemaydın

Hepsini geçdim en büyük problemim stajın 8.ayındayım hala stajımı yapabileceğim avukat bulamadım bulduğum yerler ise bana haciz işlerinden başka birşey öneremiyor. Tamam o aşamalarıda tecrübe etmekde fayda var ama ruhsatı aldıkdan sonra ne yapacağım ? Tecrübe edindiğim tek sey icra takipleri ve haciz işlemleri olacak.

Diğer bir karşılaşdığım problem ise tecrübem olmadığını öğrendikden sonra görüşmeye gittiğim avukatların tutumu (hepsi değil tabi) " Bugüne kadar ne yapdın" sorusunu o kadar çok duydum ki , nasıl bir cevap verebilirim bu soruya ? Geçen gün yine sağolsun, eksik olmasın bir avukat bey aradı, baro sayfasındaki ilanımı görmüş ve üstelik orada tecrübem olmadığını belirttiğim halde bana tecrübeniz var mı? dedi. Bende hayır yok deyince yine aynı müthiş soruyla karşılaşdım " Bugüne kadar ne yapdınız" ister istemez gülmeye başladım nasıl bir cevap verebilirim böyle bir soruya ? Yattım uyudum, tatil yapdım, sizin bana bu soruyu sormanıza neden olacak hukuki tecrübe edinemeyeceğim işlerle uğraştım veya zaman benim değil mi boşa harcadım .

Bu stajın işlevi zaten tecrübe kazanmak değil mi ? O halde kural olarak bir stajyer tecrübesiz olarak nitelendirilmez mi ?

Tamam uygun bir dilde ben tecrübeli bir stajyer arıyordum üzgünüm sizinle çalışamam diyebilir gayet doğal olarak, fakat " Bugüne kadar ne yapdınız" sorusu bence çok garip bir soru beni tabiri caiz ise allak bullak eden bir soru oyle bir haleti ruhiye ye bürünüyorumki gidip bir mevlevi dergahına kapağı atıp 10 sene düşünmek istiyorum.

Aslında müthiş bir soru "Bugüne kadar ne yapdın" nasıl bir cevap verilebilir ki buna "yaşamaya çalışdım", "kendimi tanımaya ve anlamaya çalışdım", " mutlu olmak için çabaladım" hahaha... Allahım deliricem nedir bu sorunun cevabi :P. Yoksa stajın bir parçasımı bu soru ? Cevabı bulunca avukat mı oluyorsunuz ?