Mesajı Okuyun
Old 25-11-2006, 04:44   #7
semih

Varsayılan Sayın Kum -ilginize-

Öncelikle belirtmeliyim ki,yazımdada belirttiğim gibi yorumumun bir cevap niteliği tasımamasını istemiştim..
ancak 'Sayın Semih' başlıklı yazınız üzerine cevap verme ihtiyacı hissediyorum..

1-
Alıntı:
O eylemde polisler şehit arkadaşlarının kanı üzerinden ekonomik taleplerini gündeme getirmişti.

İlk yazınız ve alıntı olduğunu belirten herhangi bir ibare yok.

Alıntı:
Ben yorum yapmadım: müfettiş raporlarından alıntı yaptım."Şehitlerin kanı kurumadan yapılan eylemi asla affetmiyorum" sözü dönemin İçişleri bakanına aiittir.

Şahsi fikrim : Yukarıda belirttiğiniz cümle,o cümleyi sarfeden kişiyi bağlar.Bu kişinin dönemin İç İşleri Bakanı olması sözün herkes için bağlayıcı mutlak doğru olduğunu göstermez.

2-
Alıntı:
Gece çalışan bir tek polisler değil,belediye temizlik görevlileri,maden işçileri,özel güvenlik görevlileri,doktorlar vs.

Ben gece calısan sadece polisler şeklinde bir ibare kullanmadım,ayrıca ;
belirttiğiniz meslek guruplarınada tek tek girersem,yazım fazla uzun olabilir ,değerli vaktinizi almak istemiyorum.
Kastedilen manayı sizde dahil olmak üzere, yazımı önyargısız okuyan her ilgilinin kavradığını düşünüyorum.

3-
Alıntı:
Ama hiç biri ben çalışıyorum diye veya az kazanıyorum diye kimseye kaba saba davranma, insan hakkı ihlali yapma,hakaret etme,,işkence hakkını kendinde görmüyor.

Talihsiz bir acıklama,farkındamısınız.+Umarım TCK 125/1 veya 125/3-a girmez.

4-
Alıntı:
Toplumda rüşvetn en yaygın olduğu alan neresidir?

Neresi olduğunu bilmiyorum ama iyiki kastınızı acıkca belirtip de Emniyet Teşkilatı dememişsiniz.Lutfen bu sorunuzun cevabınıda sizden ve -VARSA- somut delillerle bekliyorum.

5-
Alıntı:
Herhalde bugüne kadar karakola işiniz düşmedi.

Mutlaka işim düşmüştür,(En son ehliyetimi ilgili trafik şubesinden almıstım)karakollar halkın güvenliği için faaliyet gösteren yerler değil mi ? Normal bir vatandasın(sucsuz) karakoldan cekindigini yada sikayetci oldugunu gormedim.

Alıntı:
Br polisle kişisel sürtüşmeye girmediniz.

Kişisel sürtüşmeden kastınız tartısma ise,girmedim,zaten girmem.Tabirinizle-kişisel sürtüşmelerle- herhangi bir sorunun cözüleceğine de inanmıyorum.

Alıntı:
Yada polis yakınınız var.Olabilir.Ne denebilir ki.

Evet,bizzat babam polis memuru.Yaptığı her davranısın arkasına haddim olmamkla birlikte imzamı koyarım.Hangimizin yakını yoktur ki polis olmayan,uzaydan getirilmedi bu polisler,sizin bizim gibi halk arsında secilen insanlar.Ama bu demek degildir ki herkes görevini dört dörtlük yapıyor.Yapılması ise bir ütopyadan baska birşey olamaz.Dileğimiz tabiki herkesin her yerde aldığı görevi layıkıyla yapmasıdır.
Ancak tepkimin sebebiyle bir baglantısı olmadıgını dusunuyorum,aynı yorum doktorlar,muhendisler,avukatlar,temizlik elemanları,bekçiler... vs bilgim dahilinde bulunan ve haksız olarak yapıldıgına inandıgım meslek gruplarınada yapılsa aynı tepkiyi gösterirdim.Baglantı ise sadece, -buyuk paylı olarak-babamdan dolayı, meslek hakkındaki bilgilerimde vardır.
Zaten cevabı da vermişsiniz 'Ne denebilirki',size katılıyorum.

6-
Alıntı:
Ama bu işe yargıyı niye karıştırıyorsunuz anlamadım.Polis yakalar yargı serbest bırakır.Bunun için polise değil mağdura üzülürüm.Yargı sistemini eleştiririm.

Anlatayım; Yargıyı karıstırmak olarak değilde, yasalara eleştirel bir bakış getirmek dersek daha dogru anlasılacagımı sanıyorum.
Siz SADECE magdura üzülürsünüz,, ben HEM magdura HEMDE magdurun hakkı için çaba sarfeden polise uzulurum.

7-
Alıntı:
O zaman sanıkları savunan avukatlarıda eleştirin.Polisin yakalayıp adalete teslim ettiği kişiyi niye savunuyorsunuz diye.

Savunduğu kişinin haklı olmadığına inanarak savunan avukat arkadasları elestirmediğimi kimse soyleyemez.Hukuk fakultelerindeki degerli hocaların hayalide bu yondedir emin olun.
Zorunlu müdafilikete olan,-uzak değil bilirsiniz- bebek tecavüzcülerini savunmak zorunda kalacak arkadaslara, yada gecen gun mahkemede rastladıgım 6 yasındaki cocuga tecavuze kalkısan sanıgı savunmak zorunda bırakılan arkadsların durumuna sadece uzuluyorum.

Sorularınıza içtenlikle cevap verdim,amacım polemik yaratmak degil,umarım cevaplarım yeterli olmustur.

Saygılarımla...