Mesajı Okuyun
Old 23-06-2013, 13:49   #264
mmsahin

Varsayılan Banka vekilliği

ruhsatı alıp mesleğe başlayalı 1 hafta kadar olmuş, ortağımın banka vekilliği yapması dolayısıyla duruşmalarını ben takip ediyorum ve tüketici mahkemelerinde günde hiç yoksa 7-8 duruşmamız var...bir duruşmaya son anda yetişiyorum bilirkişi raporu gelmiş iki davalı vekiliyiz..dosyama bakıyorum yazılı cevaplarımız dosyada yok hakim soruyor ve alışkın olduğum üzere ve kendimden emin bir şekilde 'bilirkişi raporunu kabul etmiyoruz davanın reddine karar verilsin' diyorum hakim yüzüme anlamsız bir ifadeyle bakarken diğer davalı vekili sıçrayarak 'rapor lehimize yauuu' diyor ve kısık bir sesle 'iii o zaman BK raporu doğrultusunda verilsin karar' diyor ve hızla olay mahallini terkediyorum.

bu anımı başka bir bankanın vekili olan bir üstadıma anlatırken daha komik bir anısının olduğunu farkettim...Kendisi aynı tüketici mahkemesinde bir gün 25-30 kadar dosyasının ard arda duruşmaları esnasında davalı kürsüsünde oturuyor ve tabiki davacı vekilleri veyahut asilleri gelip gidiyorlar sürekli... neyse duruşmalar sona yaklaşırken davacısı gelmeyen bir dosya en sona bırakılmış davacı beklenmiş o saate kadar gelmemiş duruşmayı gormeye karar vermişler davalı banka vekilinden sorulmuş ' dosyayı takip ediyormusunuz avukat bey'
'etmiyoruz efendim işlemden kaldırılsın'
dosya müracaata kalıyor ve bürosuna geçtiğinde bir de bakıyor ki o dosyada davacı taraf müvekkil banka..kendi dosyasını müracaata bıraktığını farkediyor