Mesajı Okuyun
Old 16-04-2007, 19:43   #72
öğrenci(auhf)

İyi günler;
Olayın beni hayrete düşürdüğünü itiraf etmeliyim. Açıkçası haksızlıklarla mücadele etme şevkiyle okuyan bir öğrenci olarak bu olay karşısında ürperdiğimi itraf etmeliyim.
Yapılan yorumların pek çoğunu okudum gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olmadığım için olayla iligili yorum yapabileceğimi zannetmiyorum.
Ben olayda bahsi geçen polisin yaptığı davranışının polislik camiasını genel bir ayıbı olarak görülmesine karşıyım.. Polislik-yani kamu görevlisi olmak-tarafsızlığı, özeni, nötr olmayı gerektiriyor; bu noktada da birey olarak değil devletin ve adaletin, devletin koruduğu değerlerin temsilcisi olan bir polisin bu davranışıhepimizin ayıbı oluyor. Sarf edilen söz mecazi veya gerçek anlamda her ne anlama gelirse gelsin büyük bir terbiyesizliktir. Nacizane fikrimce böyle bir olayın yaşanması, olaydaki kişilerin polislik, kaymakamlık, kamu görevi ve özellikle adaletle ilişkisi olan kişiler olması hepimiz düşünmeye sevk etmeli. Bunun sadece okunup hayret edilecek ve sonra da hafızanın tozlu raflarına kaldırılacak bir olay olarak görülmemesi gerktiği düşüncesindeyim...
Sürçülisan ettiysem affola...